Karolina Chojnacka

BMW R 1250 RT – nowy motocykl turystyczny o mocy 136 KM

Od ponad czterech dekad skrót „RT” jest synonimem dynamicznych motocykli turystycznych. Aby upewnić się, że tak będzie też w przyszłości, BMW dokonało obszernych zmian i innowacji w nowym R 1250 RT.

Nowe BMW R 1250 RT ma być wzorem dla przyszłych, dynamicznych motocykli turystycznych. Dzięki wyrafinowanym innowacjom ma zapewniać maksymalną radość z jazdy na dłuższych trasach. Harald Spagl, kierownik projektu, powiedział:

Nadaliśmy R 1250 RT nowy wygląd, kompleksowo wzbogaciliśmy standardowe wyposażenie i dodaliśmy liczne ulepszenia techniczne, aby uzyskać zupełnie nowe wrażenia z jazdy. Jako dynamiczny pojazd turystyczny, z niezrównanym silnikiem BMW ShiftCam, ma również doskonałą jednostkę napędową z imponującą mocą w całym zakresie prędkości.

BMW R 1250 RT

Przeczytaj też: Cafe racer BMW R100S i R 80 RT police bike

Od ponad czterech dekad skrót „RT” jest synonimem dynamicznych motocykli turystycznych, łączących komfort podczas długich podróży z dynamiczną przyjemnością z jazdy po wiejskich drogach.

BMW dokonało obszernych zmian i innowacji w nowym R 1250 RT – aby zapewnić swoim klientom jeszcze większą przyjemność z jazdy na najwyższym możliwym poziomie.

2-cylindrowy silnik typu bokser ma zapewniać komfortową jazdę i dynamiczny napęd. Silnik o pojemności 1254 cm3 rozwija moc 100 kW (136 KM), a dzięki technologii BMW ShiftCam, zmieniającej czas otwarcia zaworów i skoku zaworów po stronie dolotowej, oferuje wyjątkowo płynną pracę, a podobno także doskonałe wartości zużycia paliwa i emisji spalin.

Motocykl w standardzie posiada dynamiczną kontrolę trakcji (DTC) i nowy tryb jazdy „Eco”.

Tryby jazdy „Pro” z preselekcją trybu jazdy i kontrolą momentu obrotowego silnika (MSR) dostępny jest jako dodatkowa opcja.

BMW R 1250 RT

Najnowsza edycja R 1250 RT jest standardowo wyposażona w nowy BMW Motorrad Full Integral ABS Pro – układ hamulcowy, w którym zarówno dźwignia hamulca ręcznego, jak i nożnego służą do jednoczesnego uruchamiania hamulca przedniego i tylnego.

Przeczytaj też: Blechmann R 18 – nowy custom bike od BMW Motorrad

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze