Jak strażacy wyciągają kierowcę z wraku pojazdu? Zobacz całą akcję na filmie

Jak strażacy wyciągają kierowcę z wraku pojazdu? Zobacz całą akcję na filmie

07 sierpnia 2020
1
2
Chociaż mówi się „straż pożarna” wszyscy doskonale wiemy, że formacja ta robi o wiele więcej i ratuje ludzi nie tylko z pożarów. Ich pomoc jest nieoceniona między innymi podczas wypadków drogowych, a jak wygląda akcja rozcinania pojazdu i wyciągania kierowcy, możecie zobaczyć na tym nagraniu.

Wideo to zapis z kamery jednego ze strażaków. Dołączamy do akcji ratowniczej już w momencie dojazdu na miejsce zdarzenia, więc jest okazja, żeby rozejrzeć się, jak wygląda wnętrze wozu strażackiego z perspektywy pasażera.

Tir zajechał drogę wozowi strażackiemu!

Sama akcja ratownicza rozpoczyna się od 1:25, kiedy to strażak z kamerą wyskakuje z wozu i biegnie po hydrauliczne nożyce. Tym razem pomocy wymagał kierowca MAN-a TGM. Samochód dostawczy uderzył w drzewo i kierujący został zakleszczony w kabinie. Na nagraniu możecie zobaczyć jak strażacy, przy użyciu różnych narzędzi hydraulicznych, próbują go wydostać. Wbrew pozorom nie jest to takie proste.

Komentarze

Jan
21 sierpnia 2020 17:42
A co w wozie strażackim robiła ta błąd laseczka? Podawała drinki czy to była pani do towarzystwa?
Ssij > Jan
22 sierpnia 2020 12:32
To była twoja stara, pracowała na premie - na kolana i do rana, potem z boku była brana z tyłu z przodu i oparta łbem o koło strażackiego wozu. Kiepie - jak obsłużyć wie najlepiej.