Karolina Chojnacka

Jak istotne są dane w Formule E?

Kiedy Formuła E wróci na tor, wszystkie zespoły będą musiały zacząć od razu działać na 100%. Zrozumienie i maksymalizacja wyścigowych danych z początku sezonu będzie absolutnie niezbędna do osiągnięcia tego celu.

Zawody Formuły E z powodu pandemii COVID-19 zostały zawieszone 29 lutego. Niedawno ogłoszono, że Formuła E dokończy sezon sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wszystko rozegra się w terminie 9 dni. Wyścigi odbędą się w terminach 5-6, 8-9 i 12-13 sierpnia.

Przeczytaj też: Formuła E wraca na tor!

Formuła E to gra liczb – chodzi o szybkość, wydajność i zrozumienie, czyli głównie posiadanie odpowiedniego wsparcia technicznego. Współcześnie dane stały się jednym z najcenniejszych zasobów w tym sportowym biznesie.

Dzięki uzyskaniu kontroli nad danymi oraz dzięki dodatkowemu wglądowi w nie, każda podejmowana decyzja – zarówno na torze, jak i poza nim – jest informowana, co pomaga zespołowi zwiększać wydajność.

Zespół FE ROKiT Venturi Racing współpracuje w kwestii danych z Hewlett Packard Enterprise. Doradca strategiczny HPE, Max Walker, wyjaśnia:

HPE wspiera ROKiT Venturi Racing, i wielu innych klientów, w zakresie nowych sposobów wykorzystania danych poprzez wykorzystanie technik sztucznej inteligencji, takich jak uczenie maszynowe, by uzyskać lepszy wgląd w dane przed, po i podczas wyścigu.

Zapewniając specjalistyczną wiedzę, która wspiera członków zespołu przytorowego i fabrycznego, za pośrednictwem usług HPE Pointnext – oraz wiodących w branży platform obliczeniowych, pamięci masowych i sieciowych – dane są przetwarzane do chmury.

Teraz dane są wykorzystywane jako zasoby do podejmowania decyzji i informowania o sposobie działania zespołu.

Podstawową korzyścią jest wydajność, dzięki której zespół może podejmować świadome i dokładne decyzje w czasie rzeczywistym – to natychmiastowa korzyść w stale ewoluującym i szybko zmieniającym się świecie Formuły E.

Przeczytaj też: Susie Wolff: To było dla mnie osobiste wyzwanie, aby zostać szefem zespołu

W sportach motorowych czas to pieniądz. ROKiT Venturi Racing, we współpracy z HPE, wykazało, że posiadanie odpowiednich ludzi i wsparcia, zapewnia zespołowi szybszą konfigurację wyścigu i lepszą łączność dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Umożliwiło to zespołowi całkowitą koncentrację na osiągach samochodu na torze i poza nim.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze