Karolina Chojnacka

Formuła E wraca na tor!

Po kilkumiesięcznej przerwie w zawodach, organizatorzy Formuły E ogłosili oficjalną datę powrotu do ścigania.

Formuła E dokończy sezon sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wszystko rozegra się w terminie 9 dni.

Wyścigi odbędą się w terminach 5-6 sierpnia, 8-9 i 12-13 sierpnia.

Zgodnie z niemieckimi rozporządzeniami związanymi z globalną pandemią koronawirusa, na torze nie będzie mogło przebywać więcej niż 1000 osób. Personel każdego zespołu zostanie ograniczony do 20 osób. Wszystkie pozostałe operacje będą przeprowadzane zdalnie.

Przeczytaj też: Motorsport w walce z COVID-19. Rywale łączą siły

Zawodnicy FE już nie mogą doczekać się powrotu na tor. Zwycięzca wirtualnej serii wyścigów Formuły E, Stoffel Vandoorne, napisał na swoim Twitterze:

WRESZCIE!! Wrócimy na tor w sierpniu w Berlinie! 6 wyścigów w ciągu 9 dni będzie ogromnym wyzwaniem dla wszystkich, ale jesteśmy gotowi i przygotowani na walkę do samego końca!

Przeczytaj też: Stoffel Vandoorne zwycięzcą wirtualnej serii wyścigów Formuły E!

Zawody Formuły E z powodu pandemii COVID-19 zostały zawieszone 29 lutego. Po pięciu przeprowadzonych wyścigach w klasyfikacji generalnej prowadzi António Félix da Costa z DS Techeetah, przed Mitchem Evansem z Panasonic Jaguar Racing i Alexandrem Simsem z BMW i Andretti Motorsport.

W klasyfikacji generalnej zespołów prowadzi DS Techeetah, przed BMW i Andretti Motorsport i Panasonic Jaguar Racing.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze