Karolina Chojnacka

Jak będzie wyglądać życie po COVID-19? Więcej podróży samochodem, koniec jazdy transportem publicznym

Dystans, dezynfekcja, maseczki. Pandemia koronawirusa już od ponad roku wywiera ogromny wpływ na nasze codzienne życie. I raczej szybko to się nie zmieni. Wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądać popandemiczna rzeczywistość. Jak będzie wyglądać życie po COVID-19?

Badacze i eksperci przewidują, że pandemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynie na nasz sposób podróżowania. Przewiduje się, że w popandemicznej rzeczywistości wzrośnie ruch na drogach. Coraz więcej osób będzie podróżować samochodem. Ale coraz mniej osób, będzie chciało dzielić swój samochód z innymi. Tak wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii przez YourParkingSpace.

Przeczytaj też: Koronawirus w samochodzie? Honda ma pomysł, jak się przed nim uchronić

Ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że w przyszłości będzie rzadziej korzystała z transportu publicznego. Na pytanie, czy w przyszłości planują częściej podróżować samochodem, 2 na 5 osób odpowiedziało „tak”, a 1 osoba na 10 stwierdziła, że rozważa zakup nowego lub dodatkowego samochodu w wyniku wydarzeń z ostatniego roku. 4 na 10 osób stwierdziło, że mniej chętnie będzie chciało dzielić swój samochód z innymi.

Przeczytaj też: Koronawirus i dezynfekcja samochodu – czy ozonowanie auta zlikwiduje wirusa?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze