Karolina Chojnacka

Jaguar Vision Gran Turismo SV – wyznacza nowe standardy wirtualnego samochodu wyścigowego

W zeszłym roku Jaguar przedstawił światu swój pierwszy samochód koncepcyjny stworzony specjalnie dla serii gier wideo Gran Turismo. Teraz debiutuje jego szybszy wariant wyścigowy. Nazywa się Jaguar Vision Gran Turismo SV i ma dość „dzikie” specyfikacje.

Ta wirtualna maszyna wyścigowa nie wykorzystuje już trzech silników, a cztery, z dodatkowym silnikiem zamontowanym z przodu i umożliwiającym wektorowanie momentu obrotowego na wszystkich czterech kołach. Wydajność wzrosła do 1877 KM i 3360 Nm momentu obrotowego. Zwykły Jaguar Vision Gran Turismo osiągał „tylko” 1005 koni mechanicznych i 1200 Nm momentu obrotowego. Jaguar twierdzi, że SV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 1,65 sekundy a jego prędkość maksymalna to 410 km/h!

Ale… ta prędkość maksymalna mogłaby być wyższa, gdyby nie różne pomoce aerodynamiczne dodające docisku. Ma ogromny splitter, dyfuzor i długie adaptacyjne tylne skrzydło.

Jaguar Vision Gran Turismo SV

Przeczytaj też: Gry wyścigowe na Androida – nasze TOP 20. Sposób na nudę!

Inną dziką cechą wydajności jest system chłodzenia akumulatora litowo-jonowego. Posiada on obwód płynu chłodzącego z ciekłym azotem, który sprawia, że ​​akumulator nie przegrzewa się podczas rozładowywania ogromnej ilości energii elektrycznej służącej do napędzania potężnych silników.

Chociaż Jaguar prawdopodobnie nigdy nie wyprodukuje funkcjonalnej wersji tego samochodu w prawdziwym życiu, firma przynajmniej stworzyła jego pełnowymiarowy model.

Wirtualny samochód ma być dostępny w 2021 roku. Jaguar nie powiedział jednak konkretnie, w której wersji Gran Turismo może się pojawić.

Zwykłym samochodem można jeździć w „Gran Turismo Sport”. Wersja wyścigowa mogłaby zostać dodana do „Gran Turismo Sport”, ale data premiery w 2021 roku skłoniła nas do zastanowienia się, czy zamiast tego Jaguar Vision Gran Turismo SV nie pojawi się w „Gran Turismo 7” na PlayStation 5.

Przeczytaj też: Tune My Car – nowa gra od RD Games & PlayWay

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze