Karolina Chojnacka

Jaguar Land Rover będzie testować samojezdne samochody!

W tym celu zbuduje „inteligentne miasto”.

Jaguar Land Rover współpracuje z firmami zajmującymi się oprogramowaniem, mobilnością i telekomunikacją, aby stworzyć inteligentne centrum miasta, które pozwoli na rzeczywiste testowanie połączonej technologii, w której samojezdne pojazdy dzielą ulice ze zwykłymi samochodami, pieszymi i rowerzystami.

Future Mobility Campus Ireland (FMCI) będzie wspólnym poligonem testowym rozłożonym na 12 km dróg publicznych, zapewniającym odpowiednie urządzenia i fachową wiedzę do wykorzystania cennych danych z czujników, symulacji różnych środowisk drogowych i scenariuszy ruchu oraz wypróbowywania nowych technologii. W ramach prób do testów trafi całkowicie elektryczny Jaguar I-PACE.

Przyspieszy to badania Jaguara Land Rovera nad autonomicznymi, połączonymi, zelektryfikowanymi i współdzielonymi pojazdami. Badania nad pionierską technologią stanowią kluczową częścią zaangażowania firmy w poprawę bezpieczeństwa i zdrowia społeczeństw.

Jaguar Land Rover Develops Smart City Hub To Test Self-Driving Vehicle Technology

Przeczytaj też: Jaguar Land Rover będzie wykorzystywać plastikowe odpady we wnętrzach samochodów nowej generacji

Rzeczywisty obiekt będzie wyposażony w czujniki rozmieszczone na całym terenie, wraz z systemami lokalizacji o wysokiej dokładności, centrum zarządzania danymi i kontroli oraz prototypowymi pojazdami samojezdnymi. Będzie obejmował inteligentne skrzyżowania, połączone drogi, autonomiczne parkowanie i punkty ładowania pojazdów elektrycznych, a także połączenie z 450-kilometrowym odcinkiem autostrady.

Przeczytaj też: Jaguar Land Rover opracował bezkontaktowy ekran dotykowy, by poprawić bezpieczeństwo na drodze i walczyć z bakteriami

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze