Karolina Chojnacka

Iron Dames będą ścigać się w Le Mans z wyjątkowym przesłaniem

Kobiecy zespół wyścigowy, Iron Dames, jedzie na legendarny 24-godzinny wyścig Le Mans, przygotowany lepiej niż kiedykolwiek na realizację marzeń o długodystansowym sukcesie.

W 100% kobieca ekipa Iron Dames w składzie Rahel Frey, Michelle Gatting i Sarah Bovy, będzie się ścigać w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans w klasie LMGTE Am za kierownicą Ferrari 488 GTE EVO 2020 z numerem 85. W wyścigach Road to Le Mans w kategorii GT3 w Ferrari z numerem #8 będą z kolei rywalizować Manuela Gostner i Doriane Pin.

Zawodniczki twierdzą, że są przygotowane do najsłynniejszego długodystansowego wyścigu lepiej niż kiedykolwiek. I będą się w nim ścigać z wyjątkowym przesłaniem. Podczas 24H Le Mans, Iron Lynx, częścią którego są Iron Dames, rozpoczyna nową kampanię pod hasłem #RaceToInspire.

Na samochodach Iron Dames, #RaceToInspire ma podkreślić przykład, jaki zawodniczki dają młodym kobietom, które chcą robić karierę w męskim świecie sportów motorowych.

Iron Dames będą ścigać się w Le Mans z wyjątkowym przesłaniem
Iron Dames będą ścigać się w Le Mans z wyjątkowym przesłaniem, fot. materiały prasowe /i Iron Lynx

Dyrektor Iron Lynx, Andrea Piccini, wyznał:

Ten rok pokazał, jak międzynarodowe przedsięwzięcie sportowe może podnieść na duchu ludzi i zainspirować ich do sięgania po więcej w codziennym życiu. Dzięki Iron Lynx i Iron Dames mamy platformę do inspiracji, a Le Mans jest idealnym miejscem, by to pokazać.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze