Karolina Chojnacka

Indianapolis 500 – znamy wszystkich zawodników 104. edycji wyścigowej imprezy!

W 104. wyścigu Indianapolis 500 wystartuje 33 kierowców.

Ten rok, z powodu pandemii koronawirusa, jest wyjątkowy dla sportów motorowych. Nie inaczej jest ze słynnym wyścigiem Indianapolis 500. Po raz pierwszy w historii odbędzie się on w innym miesiącu niż maj, i po raz pierwszy odbędzie się on bez udziału kibiców.

W 104. wyścigu Indianapolis 500 wystartuje 33 kierowców. Wśród nich będzie walczący o nieoficjalną potrójną koronę sportów motorowych (żeby ją zdobyć trzeba wygrać wyścig Le Mans 24, Indianapolis 500 i Grand Prix Monako F1) Fernando Alonso, który poprowadzi Dallarę z numerem 66. To będzie trzeci występ Hiszpana w Indy 500.

Warto dokładnie przyjrzeć się występowi Alonso, ponieważ przynajmniej aż do sezonu 2023 nie zobaczymy go w Indianapolis 500. W związku z powrotem dwukrotnego mistrza świata do F1, zrobi on sobie przerwę od Indy 500 na czas trwania jego kontraktu z Renault:

Podejdę do wyścigu wiedząc, że przez dwa kolejne lata moje występy w nim nie będą możliwe. Musiałbym odpuścić weekend z kwalifikacjami, jeśli chciałbym wziąć udział w Indy.

W przyszłym sezonie nie będę w F1 z McLarenem, więc generalnie to nie zadziała. Wiem, że przez minimum dwa kolejne lata mnie tu nie będzie. Tak to na tę chwilę wygląda. Jestem tutaj, aby cieszyć się wydarzeniem, dać z siebie wszystko i pomóc zespołowi tak bardzo, jak tylko mogę. W przyszłości zobaczymy, jakie są opcje. Jeśli pewnego dnia wygram ten wyścig, być może otworzyłyby się kolejne możliwości.

Przeczytaj też: Fernando Alonso wraca do F1!

W tegorocznej edycji wyścigu Indianapolis 500 zadebiutuje pięciu kierowców – Oliver Askew, Dalton Kellett, Pato O’Ward, Álex Palou i Rinus „VeeKay” van Kalmthout. Z kolei aż ¼ stawki stanowią byli zwycięzcy wyścigu – Hélio Castroneves, Scott Dixon, Ryan Hunter-Reay, Tony Kanaan, Simon Pagenaud, Will Power, Alexander Rossi, Takuma Sato.

W stawce nie ma ani jednej zawodniczki.

Indianapolis 500 – znamy wszystkich zawodników!

Indianapolis 500 – znamy wszystkich zawodników!

Tegoroczny wyścig Indianapolis 500 odbędzie się w niedzielę, 23 sierpnia.

Jednak już dziś odbędzie się dwugodzinny trening dla weteranów wyścigu. Następnie na tor wyjadą debiutanci i kierowcy, którzy wracają po przerwie. Kolejne dwie godziny przeznaczono dla wszystkich zgłoszonych. W sobotę, 15 sierpnia, odbędą się kwalifikację, a końcowy trening będzie miał miejsce 21 sierpnia.

Przeczytaj też: Najbardziej popularne są… zawodniczki Indy 500!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze