Najbardziej popularne są… zawodniczki Indy 500!

Jedna z największych imprez motoryzacyjnych, wyścig Indianapolis 500, zaczyna być coraz bardziej zdominowany przez kobiety za kółkiem. Jeśli nie w kwestii wygranych, to z pewnością w kwestii popularności - tak rzecze Google.

Z historii pięciuset milowego wyścigu Indianapolis wiemy, że pomimo stuletniej sławy zawodów, dopiero w 1977 roku po raz pierwszy dopuszczono kobietę do startu. To Janet Guthrie (więcej o niej tutaj), która jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej została zakwalifikowana do rywalizacji, startując swoim specyficznym autem – Lightning Offenhauser. Niestety, przez problemy techniczne nie udało się jej utrzymać wysoko i zajęła ostatecznie 29 miejsce w rankingu. 

Jednak postać pani Janet Guthrie otworzyła wcześniej zamknięte drzwi dla kobiet, które chciały zajmować się wyścigami profesjonalnie. Ranking Google pokazał, że panie stały się wyjątkowo popularne. Na pierwszym miejscu znajduje się piękna Wenezuelka, Milka Duno, której imię i nazwisko wpisywane jest w wyszukiwarkę aż 550 000 razy w miesiącu. Nasza ulubiona, przerażona japońską kuchnią i brazylijskimi manierami (o tym więcej tutaj) Danica Patrick, zajmuje drugie miejsce z 246 000 trafień. Trzecie miejsce zajmuje zeszłoroczna, Szwedzka debiutantka w Indy 500, Simona de Silvestro, a czwarte Brazylijka, Ana Beatriz. 

Pomimo tego, że panie nie zyskały jeszcze żadnych znaczących tytułów w Indy 500, trzymamy za nie kciuki. W końcu taki sześćdziesięcioletni falstart mężczyzn dał im nieco przewagi, ale wszystko jeszcze da się nadrobić.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze