
Ile fotoradarów jest w Polsce? Z roku na rok przybywa nowych urządzeń
Liczba fotoradarów w Polsce zmienia się w Polsce z roku na rok. Regularnie przybywa nowych urządzeń, a część starych jest demontowana lub wyłączana z użytku. Ile fotoradarów działa aktualnie w Polsce?
Fotoradar to urządzenie służące do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów. Swoją obecnością wprawiają w złość nie tylko piratów drogowych, ale również kierowców, którzy od czasu do czasu zdarzy się pojechać nieco dynamiczniej niż przewidują przepisy. Fotoradary są bezlitosne i, choć w opinii wielu osób spełniają rolę skarbonek, które poprawiają budżet policji, wpływają realnie na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Z danych systemu Yanosik wynika, że większość kierowców widząc na trasie fotoradar redukuje prędkość nawet o 20 km/h w stosunku do aktualnego limitu.
Liczba fotoradarów w Polsce zmienia się w Polsce z roku na rok. Regularnie przybywa nowych urządzeń, a część starych jest demontowana lub wyłączana z użytku. Według danych z systemu Yanosik w 2022 roku kierowców na polskich drogach kontroluje 515 fotoradarów:
W naszej bazie liczba fotoradarów jest aktualizowana na bieżąco. Według naszych danych obecnie na polskich drogach jest już 515 fotoradarów. W porównaniu z danymi z sierpnia 2021 roku, ich liczba wzrosła o 70 nowych urządzeń. Najwięcej z nich znalazło się na drogach w województwie pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim.

Dane z systemu Yanosik wykazują, że nowe fotoradary znalazły się w województwach:
- pomorskim (+14)
- mazowieckim (+9)
- wielkopolskim (+8)
- podlaskim (+6)
- śląskim (+4)
- łódzkim (+4)
- lubelskim (+4)
- małopolskim (+4)
- kujawsko-pomorskim (+4)
- dolnośląskim (+3)
- podkarpackim (+3)
- zachodniopomorskim (+3)
- warmińsko-mazurskim (+3)
- lubuskim (+1)
Liczba fotoradarów nie zmieniła się wyłącznie w województwach opolskim (działa tam 10 urządzeń) oraz w świętokrzyskim (15).
Najnowsze
-
Ceny paliw w Polsce. To ewenement – kierowcy, którzy chcieli najwięcej oszczędzić, zapłacą teraz więcej
Sytuacja na rynku paliw w Polsce zaskakuje ekspertów i analityków. Wydaje się ona iść pod prąd światowych trendów, co daje, przynajmniej chwilowo, powody do zadowolenia. Ale nie wszystkim kierowcom. -
Nie daj się oszukać Mapom Google. Jedno kliknięcie, a będziesz jechać dłużej i jeszcze zapłacisz
-
Malwina Polak: „mam trochę swój świat, jestem zawsze trochę pod prąd”
-
Redukcja punktów karnych – znamy ceny. Nie liczcie na tanie kasowanie punktów
-
Włączasz światła awaryjne, żeby komuś podziękować? To proszenie się o mandat
Zostaw komentarz: