I Zlot Moto Mamusie – patronat Motocaina.pl

Motomamusie są wzorowymi matkami, a jednocześnie zapalonymi motocyklistkami. Za dnia wychowują swoje pociechy, a gdy zapada zmrok spotykają się i jeżdżą motocyklami. 7 września organizują swój pierwszy zlot, któremu patronuje kobiecy portal motoryzacyjny Motocania.pl.

Wiele mówiące logo Motomamusiek.
fot. Moto Mamusie

Niedawno do naszej redakcji wpłynął niesamowity mail od Natali Bułyk.
„Zaraz po urodzeniu mojej Hani wpadłam w panikę, że moje dawne życie skończyło się na zawsze i podjęłam niezbędne kroki by je ratować. Moja Suzuki GS 500 całą ciążę grzecznie stała, nie marudziła i spokojnie czekała na dzień, w którym powróci do łask. I chociaż pojawienie się w domu noworodka to armagedon, chociażby dlatego, że nie dołącza się do szpitalnego wypisu instrukcji obsługi, to jednak szok po pewnym czasie mija. Wszystko zaczyna się porządkować i wraca do „normy”. I właśnie wtedy mama motocyklistka przypomina sobie o swojej pasji. Na szczęście ma wspaniałego męża, który jest w stanie godzinę dziennie zostać sam z bobasem. I tak właśnie, po niespełna dwóch miesiącach trafiłam na parking, gdzie czekała na mnie Suzi. Nie obraziła się za bardzo, bo podładowaniu akumulatora ruszyła z kopyta. Mąż zobowiązał się 1jedną godzinę przed kąpielą przejąć rodzicielski obowiązek nad potomkiem. A my Mamy wiemy, że godzina to wieczność i bardzo wiele wolnego czasu! Zatem od kilku dni krążę samotnie po Warszawie i doznałam olśnienia! Pewnie takich Mam jest mnóstwo. W każdym mieście! Spotkajmy się raz na jakiś czas na wspólne wypady!

Tak powstały Motomamusie https://www.facebook.com/MotoMamusie „.

Natalia okazała się organizatorką niesamowitej inicjatywy, jaką jest stworzenie społeczności kobiet, które są jednocześnie matkami i motocyklistkami. 7 września postanowiła skrzyknąć wszystkie te panie w jednym miejscu na I zlocie Motomamusiek. W ramach tego pikniku rodzinnego – bo impreza ma mieć taki własnie charakter – odbędzie się też finałowe Grand Prix Białołęki, bieg przez Most Pólnocny oraz biegi sportowe dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dowiedz się też, jak przewozić dziecko na motocyklu, lub kliknij w nasz motocyklowy dział poświęcony dzieciom.

Wydarzenie wsparli też Motopomocni, którzy skupią się tym razem nie tylko na pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Jeden z bloków zostanie poświęcony jakże ważnej dla Motomamusiek – pierwszej pomocy udzielanej dzieciom, np.: w razie zakrztuszenia etc. Szkolenie ma charakter otwarty, dostępne jest dla wszystkich uczestników pikniku.

Dodatkową atrakcją będą też warsztaty winiarskie, na których można się dowiedzieć czym są wina bezalkoholowe, jak wygląda ich proces produkcji, oraz o tym jak w głowach winiarzy narodził się pomysł na wina bezalkoholowe. Chętni zgłębią wiedzę na temat tego, co właściwie znajduje się w winach, o jego składnikach odżywczych i o wpływie wina bezalkoholowego na organizm. Zaprezentowane zostanie nowe podejście do parowania win z potrawami, zostanie zwrócona uwaga na szczepy winogron i ich połączenia z przyprawami, owocami, warzywami.

Tomek Kulik – instruktor nauki jazdy motocyklem, będzie miał na pikniku Motomamuś godzinny wykład na temat eksploatacji motocykla. Pokaże chętnym kobietom motocyklistkom jak radzić sobie z drobnymi usterkami i szybko je naprawić.

Podczas pikniku rozlosowane zostaną nagrody dla wszystkich uczestników biorących udział w wydarzeniu, którzy wpiszą swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail na wizytówkach i wrzucą je do puli. Sponsorem nagród są Moto-Akcesoria, WinabezAlku.pl oraz 2 nagrody w trakcie swoich warsztatów mają do przekazania Motopomocni.

Wszyscy chętni do udziały w wydarzeniu mogą posłuchać organizatorki zlotu – Natali Bułyk 6 września na atnenie Radia Kolor, gdzie omówi ona cały program imprezy.

Cieszy nas informacja, że nie jest wykluczony udział i wsparcie jednego z głównych importerów motocykli w Polsce.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/501233749966709/

Link do strony Motomamusiek: https://www.facebook.com/MotoMamusie

Oficjalny plakat I zlotu motocyklowego Motomausiek
fot. Motomamusie

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze