I piknik Motomamusie – relacja i galeria

Tak ciepłej atmosfery panującej na wydarzeniu motocyklowym chyba nigdy nie uświadczyłyśmy. Za nami pierwszy piknik organizowany przez społeczność matek jeżdżących jednośladami - Motomamusie. A my już tęsknimy do następnego!

Wszystkie uczestniczki I pikniku Motomamusiek otrzymywały znaczki, pilniczki do paznokci i naklejki na motocykl.
fot. Motocaina.pl
Natalia Bułyk, motocyklistka i mama, założycielka społeczności Motomamusie.
fot. Motocaina.pl

W słoneczną sobotę 7 września, na trawiastej polanie Białołęki, odbyło się – naszym zdaniem – unikatowe wydarzenie: I piknik Motomamusiek. O społeczności i organizatorce imprezy – Natalii Bułyk pisałyśmy wcześniej tutaj.

Już o 10-tej, kiedy odbywało się szkolenie z pierwszej pomocy, prezentowane przez Motopomocnych, zgromadziło się sporo kobiet, które przyjechały motocyklami. Nie zabrakło również ich męskich towarzyszy, ale i ciekawych tematu sportowców starujących w odbywającym się równolegle biegu Białołęki.

Pojawiło się sporo chętnych do uczestniczenia w ćwiczeniach z instruktorem – to znak, że panie nie boją się podejmować wyzwania, jakim jest ratowanie ludzkiego życia. Ale skoro o matkach mowa, nie mogło zabraknąć przykładów radzenia sobie w sytuacji zagrożenia życia niemowlęcia, czy starszego dziecka (zakrztuszenia, zachłyśnięcie, zadławienie, utrata oddechu). Te pokazy zgromadziły nie tylko motocyklistki, bedące mamami, ale i czujnych ojców.

Odwiedź naszą sekcję moto – dziecko, a dowiesz się m.in.: jak przewozić dziecko na motocyklu i czy istnieje fotelik dziecięcy na motocykl.

Na parkingu pojawiało się coraz więcej motocykli, a na trawie rozkładało się na kocykach coraz więcej rodzin z dziećmi. W otoczeniu akcesoriów motocyklowych (kasków, kurtek, rękawic), bawiły się niemowlaki i starsze dzieci, „latały” pieluchy i butelki z piciem.

Pierwszą pomoc dziecku prezentowali Motopomocni.
fot. Motocaina.pl

Niebawem następowały po sobie kolejne ciekawe punkty programu: począwszy od degustacji win bezalkoholowych (Wina bez Alku.pl), które mogą pić kobiety w ciąży, motocyklistki i panie kierujące samochodami, ponieważ wino to nie zawiera w ogóle alkoholu, a skończywszy na szkoleniu z eksploatacji motocykla, prowadzonym przez szkołę Tomka Kulika. Komentujące to wydarzenie motocyklistki piszą na stronie pikniku: „Dziewczyny, super sprawa! Właśnie wróciłam, warto było pojechać. „Wykład” o technice jazdy i radzeniu sobie z awariami motocykla był bardzo interesujący. Mam nadzieję, że w przyszłych latach impreza się rozwinie. Póki co jestem tylko „Moto”, a nie „Mamusią”, ale i tak piszę się już na przyszłe imprezy”.

Podchwytujemy tę myśl, bo nam się na imprezie wybitnie podobało. Spędzenie tak pięknej soboty w otoczeniu sympatycznych kobiet, zakochanych w swoich dzieciach, mężach i – co ważne – w motocyklach, wydzieliło w nas mnóstwo endorfin. Nie straszna nam już myśli o rezygnacji z pasji do jednośladów po urodzeniu dziecka. Teraz wiemy, że świat ukochanego hobby wcale się nie kończy, tylko wstepuje w nowy, bardzo przyjemny etap.

A jak oceniła wydarzenie sama organizatorka, Natalia Bułyk?
– Myśląc o MotoMamuśkach od samego początku miałam wizję rodzinnej, przyjaznej atmosfery, gdzie pasja łączy się z rodzicielskim obowiązkiem i odpowiedzialnością. O zlotach, w których nie mówi się już tylko o koniach mechanicznych i markach motocykli, ale pojawiają się tematy pieluch, raczkowania i przedszkola. Ten cel udało się zrealizować w stu procentach. Rozczulający widok motocyklowej pary z ośmiotygodniową córeczką o najdłuższych włosach u niemowlaka jakie kiedykolwiek widziałam, pochylonej nad fantomem niemowlaka szkolących się udzielania pierwszej pomocy… MotoMama dzielnie kołkująca dziurę w oponie pod bacznym okiem Tomka Kulika i… własnego syna. I na sam koniec ryczące silniki motomamusiowych motocykli dały znać na całej Białołęce, że MotoMamy rosną w siłę! Było cudownie!”

Pozdrawiamy serdecznie wszystkie uczestniczki wydarzenia i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć (niebawem zamieścimy drugą jej część).

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/501233749966709/

Link do strony Motomamusiek: https://www.facebook.com/MotoMamusie

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze