Apple pracuje nad pierwszym samochodem

Koncern Apple jest podejrzewany od kilkunastu miesięcy o prace nad samochodem autonomicznym. Jednak informatyczny gigant co chwilę dementuje te doniesienia. Kilka dni temu znów pojawiły się kolejne spekulacje.

Przedstawiciele firmy z Cupertino do tej pory zaprzeczali lub milczeli w kwestii autonomicznego samochodu. Jednak kilka dni temu Apple wysłało oficjalne pismo do agencji NHTSA, wzywając do intensyfikacji prac nad kwestiami legislacyjnymi odnośnie takich rozwiązań.

Apple przygotowało pięciostronicowy list zaadresowany do rządowej agencji bezpieczeństwa drogowego. Firma zadeklarowała, że prowadzi bardzo zaawansowane prace związane z technologia samochodów autonomicznych współpracując w tej kwestii z koncernami motoryzacyjnymi. 

Agencja NHTSA przedstawiła niedawno projekt przepisów odnoszących się do samochodów autonomicznych, ale Apple chce żeby zastosowano mniej rygorystyczne przepisy dotyczące testowania takich aut. Chodzi między innymi o możliwość wprowadzania zmian w projektach bez konieczności szczegółowego informowania o tym. Władze firmy apelują, żeby nowi i dotychczasowi producenci samochodów byli traktowani równo.

O samochodzie od Apple mówi się już od jakiegoś czasu, ale firma nadal nie zdradza szczegółów. Medialne doniesienia o projekcie Titan mówią o tysiącu zatrudnionych pracowników, w tym wielu specjalistów od motoryzacji i sztucznej inteligencji.

Amerykańskie media podejrzewają, że Apple zaprezentuje swoje osiągnięcia dopiero pod koniec przyszłego roku. Pierwszy samochód ma być konkurentem dla produktów Tesli.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Niech się lepiej skupią na tym, co robią najlepiej: na komputerach i telefonach 😀 Wątpie bym wyszło to dobrze. Poboczne projekty Apple z reguły są porażką.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze