Karolina Chojnacka

Honda SUV e: – prototyp, który rozpoczyna wielką, japońską elektryczną ofensywę

Honda zaprezentowała światu koncepcję nowego modelu. Jego raczej mało kreatywna i trochę dziwna nazwa, Honda SUV e: prototype, dokładnie opisuje, czym jest - całkowicie elektrycznym samochodem typu SUV. Będzie hit?

To była tylko kwestia czasu, gdy po sukcesie elektrycznego miejskiego hatchbacka Honda e, japoński producent zaprezentuje światu podobną koncepcję w formie crossovera lub SUVa. I stało się! Oto Honda SUV e: prototype.

Honda SUV e: prototype

Przeczytaj też: Honda e – producent wprowadza na rynek elektryczny model

I szykujemy się na więcej! Honda zapowiedziała, że ten samochód pokazowy jest pierwszym z 10 w pełni elektrycznych pojazdów, które planuje wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych pięciu lat.

Honda SUV e: prototype

Honda SUV e: prototype jest ewolucją koncepcji samochodu Hondy pokazanego na targach w Pekinie w 2020 roku. W przeciwieństwie do swojego poprzednika ma cztery drzwi i coś, co wydaje się być portem ładowania za emblematem Hondy na masce. Stylistyka auta przypomina nieco bardziej wyszukany model HR-V, z kontrastującym dachem i bardziej rzeźbionymi bokami.

Prototyp jest wyposażony w system Honda Connect trzeciej generacji. Podobno będzie w stanie obsługiwać inteligentne urządzenia domowe, umożliwi kierowcy zakupy online podczas jazdy (!) oraz zapewni dostęp do funkcji pojazdu za pośrednictwem smartfona.

Honda SUV e: prototype

Przeczytaj też: Honda pokazała aż 24 nowe lub ulepszone motocykle na 2021 rok. Każdy znajdzie coś dla siebie

Honda SUV e: prototype wygląda na gotową do masowej produkcji i nie zdziwiłybyśmy się, gdyby wkrótce pojawiła się wersja auta zdatna do ruchu drogowego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze