Honda E – producent wprowadza na rynek elektryczny model

Honda wprowadza do sprzedaży swój pierwszy, całkowicie elektryczny samochód przeznaczony na rynek europejski – model e.

Japoński EV dysponuje mocą 136 KM i maksymalnym momentem obrotowym 315 Nm. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 145 km/h. Pojazd został wysposażony w trakcyjny akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh. Elektryczna Honda jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu 222 km w cyklu WLTP.

Czas ładowania za pomocą szybkiej stacji ładowania DC o mocy 100 kW wynosi 30 minut. Uzupełnianie energii z domowego gniazdka trwa 15,7 godziny, zaś z ładowarki AC o mocy 7,4 kW – 4,1 godziny. Honda e zapewnia miejsce dla 4 pasażerów. Samochód został oparty na zupełnie nowej platformie dla EV, która zapewnia m.in. rozkład masy 50:50 i nisko położony środek ciężkości.

Honda E - producent wprowadza na rynek elektryczny model

Model e jest dostępny w dwóch wersjach wyposażenia. Według zapowiedzi, wszystkie samochody Hondy oferowane w Europie zostaną zelektryfikowane do 2022 r. W ciągu najbliższych dwóch lat na rynek trafią jeszcze cztery zelektryfikowane modele japońskiego koncernu, w tym SUV oraz kolejny, całkowicie elektryczny BEV.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze