Karolina Chojnacka

Honda e:N. Nadjeżdża nowa rodzina samochodów elektrycznych

Honda stawia na wysokoobrotowe silniki bez turbosprężarki. Ale to nie to co myślisz. Japoński producent zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży 10 modeli z nowej rodziny Honda e:N. Dwa pierwsze modele są już gotowe do wejścia na rynek!

Podczas konferencji prasowej w Chinach Honda zapowiedziała produkcję 10 modeli z nowej rodziny e:N. Każdy z nich będzie napędzany silnikiem elektrycznym. Dwa pierwsze modele są już gotowe do wejścia na rynek.

Honda e:N – nowa rodzina samochodów elektrycznych.

Pierwsze modele z nowej rodziny Hondy to e:NS1 i e:NP1. Pod tymi lekko tajemniczo brzmiącymi nazwami ukrywają się elektryczne odmiany nowego modelu HR-V, który w hybrydowej wersji niedawno wszedł do sprzedaży w Polsce.

Honda e:NS1 wizualnie jest bardziej sportowa, niż  bardziej stonowane e:NP1. Póki co nie podano szczegółowych danych technicznych, ale według portalu CarNewsChina pod maskę e:N trafi elektryczna jednostka firmy Wei Pai Automotive Electronics, dostępna w wariantach o mocy 182 i 201 KM. Samochód na jednym ładowaniu miałby przejechać prawie 500 kilometrów.

Honda e:NS1
Honda e:NS1, fot. materiały prasowe / Honda

Oba auta mają wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku i jest szansa, że jeden z nich trafi do Europy. Byłby to drugi na naszym kontynencie elektryczny samochód Hondy. Jest spora szansa, że cieszyłby się większym powodzeniem niż mocno futurystyczne i malutkie e. 

Kiedy, w jakiej wersji i z jakimi osiągami elektryczna Honda e:N trafi do Europy? Tego jeszcze nie wiadomo.

Honda e:NP1
Honda e:NP1, fot. materiały prasowe / Honda

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze