Karolina Chojnacka

Honda HR-V 2021 – cena w Polsce nowej generacji modelu

Honda podała ceny nowej generacji HR-V. Jaka jest bazowa cena, którą trzeba zapłacić z ten model w Polsce? A ile kosztuje topowa odmiana?

Japończycy konsekwentnie realizują plan elektryfikacji gamy – założyli, że do 2022 roku wszystkie auta w europejskich salonach będą zelektryfikowane i się tego założenia trzymają.

Honda na początku tego roku zaprezentowała nową generację modelu HR-V, kompaktowego SUV-a ,- w której po raz pierwszy dostępny jest dwusilnikowy, hybrydowy układ napędowy e:HEV, gdzie „e:” oznacza elektryfikację, a „HEV” – technologię hybrydową opartą na zasilaniu energią elektryczną. System hybrydowy zastosowany w modelach e:HEV składa się dwóch silników elektrycznych, współpracujących z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym i-VTEC. Moc maksymalna układu napędowego wynosi  131 KM, a maksymalny moment obrotowy 253 Nm osiągany jest przy 4 500 obr/min.

Honda HR-V e:HEV
Honda HR-V e:HEV 2021, fot. materiały prasowe / Honda

Honda HR-V 2021 – cena w Polsce nowej generacji modelu

Bazowa cena modelu Honda HR-V e:HEV w wersji Elegance to 123 700 złotych. W tym wariancie na wstępnej liście wyposażenia znajdują się reflektory LED, podgrzewane fotele przednie, 18-calowe obręcze kół oraz łączność ze smartfonami.

Ceny kolejnej na liście wersja wyposażenia Advance zaczynają się od 139 700 złotych. W porównaniu do wyposażenia bazowej wersji oferuje ona dodatkowo elektrycznie sterowaną klapę bagażnika z funkcją automatycznego zamykania i bezdotykowego dostępu, podgrzewaną, skórzaną kierownicę oraz wykończenie wnętrza ze skóry syntetycznej i tkaniny.

Honda HR-V e:HEV
Honda HR-V e:HEV 2021, fot. materiały prasowe / Honda

Najbogatsza wersja Advance Style dostępna jest od 153 900 złotych. Do wyposażenia Hondy dołącza „system audio klasy premium, wyjątkowe detale, a także wyróżniające elementy stylistyczne, jak dwukolorowy lakier nadwozia i pomarańczowe akcenty wykończeniowe we wnętrzu” – tak wynika z informacji prasowej, bo niestety szczegółowego cennika jeszcze w tym momencie nie ma.

Honda HR-V 2021 – jak wypada na tle konkurencji?

Na pierwszy rzut oka u Hondy jest znacznie drożej niż u konkurencji, która wabi potencjalnych kierowców cenami poniżej 100 000 złotych. Toyota oferuje nowego Yarisa Cross już od 74 900 złotych, Hyundaia Bayona można kupić za 66 700 złotych, a Škoda sprzedaje Kamiqa za 93 900 złotych.

Jednak jeśli bliżej przyjrzymy się cennikowi to okaże się, że wersje porównywalne pod względem osiągów i wyposażenia będą kosztowały podobne kwoty. Problem w tym, że liczy się pierwsze wrażenie, czyż nie?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze