Holowanie tirów po śniegu to nic dla tego Touarega!
Duży i ciężki SUV z mocarnym silnikiem i na dobrych oponach, może sprawdzić się jako zimowa pomoc drogowa nawet dla pojazdów bardzo poważnego kalibru.
Nie tak dawno pisaliśmy o Audi RS7, które wyciągnęło z opresji autobus (link poniżej). Teraz w sieci pojawiło się nagranie z Touaregiem, który samodzielnie holuje tiry po śniegu.
Audi RS7 z łatwością ciągnie miejski autobus po śniegu
W przeciwieństwie do RS7, właściciel SUV-a Volkswagena nie korzysta z możliwości jakie daje lina kinetyczna. Podczepia tiry na zwykłą linę, włącza reduktor, blokadę dyferencjału i zwyczajnie rusza.
Ile trzeba terenówek, żeby wyciągnąć autobus z zaspy?
Pod maską tego egzemplarza pracuje oczywiście słynny silnik V10 5.0 TDI. Jak można się dowiedzieć ze strony jego właściciela, został on podany modyfikacjom i rozwija teraz 340 KM oraz 882 Nm maksymalnego momentu obrotowego.
Najnowsze
-
Chińskie baterie litowo-jonowe biją rekordy! 520 km zasięgu w 5 minut – czy to koniec ery spalinówek?
Wyobrażasz sobie ładowanie elektryka na 500 km w czasie krótszym niż poranna kawa? Chińscy giganci właśnie tego dokonali - ich najnowsze baterie biją rekordy szybkości ładowania! -
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – relacja z hołdu bohaterom
-
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – hołd na dwóch kołach dla tych, którzy nie wrócili z misji. Start już 24 kwietnia!
-
Od kartingu do F1 Academy? Kornelia Olkucka walczy o marzenia we włoskiej Formule F4!
-
XPENG P7, G6 i G9 – wideo z pierwszych jazd w Polsce! Ceny, dane techniczne, rywale. Oto chińskie modele, które rzucają rękawicę Tesli
Zostaw komentarz: