Karolina Chojnacka

Hispano Suiza Carmen Boulogne – samochód elektryczny dla wybranych. Sprint do „setki” w 2,6 sekundy oraz 1114 KM robią wrażenie

Hispano Suiza Carmen to wyjątkowy hipersamochód i spełnienie marzeń miłośników luksusowych samochodów. Podczas targów IAA Mobility w Monachium zaprezentowano bardziej ekskluzywne wydanie Boulogne, które łączy potężny, elektryczny napęd z retro charakterem.

Powstanie tylko pięć egzemplarzy Hispano Suiza Carmen Boulogne, więc chętni postawić ten unikatowy model w garażu muszą się pośpieszyć. Chociaż nie zdziwimy się, jeśli wszystkie już zostały sprzedane.

Hispano Suiza Carmen Boulogne
Hispano Suiza Carmen Boulogne, fot. materiały prasowe / Hispano Suiza

Hispano Suiza Carmen w wydaniu Boulogne wyróżnia się nadwoziem z nielakierowanego włókna węglowego, przełamanego miedzianymi wstawkami. Ta kolorystyka w połączeniu z designem inspirowanym stylem retro składa się na absolutnie piękny, niepowtarzalny samochód.

Hispano Suiza Carmen Boulogne napędzają cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 1114 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1600 Nm. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 2,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 290 km/h. Na jednym ładowaniu Carmen Boulogne ma przejechać około 400 kilometrów. Producent obiecuje też możliwości szybkiego ładowania.

Hispano Suiza Carmen Boulogne
Hispano Suiza Carmen Boulogne, fot. materiały prasowe / Hispano Suiza

Każdy z pięciu egzemplarzy Hispano Suiza Carmen Boulogne ma kosztować około dwa miliony dolarów. Pierwsze sztuki powinny trafić do klientów w 2022 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze