Karolina Chojnacka

Hamda Al Qubaisi staje na podium Formuły 4 i przechodzi do historii!

Hamda Al-Qubaisi została pierwszą kobietą w historii mistrzostw Włoch F4, która stanęła na podium.

18-letnia zawodniczka z Abu Zabi, Hamda Al-Qubaisi, przechodzi do historii motorsportu.

W pierwszym wyścigu mistrzostw Włoch F4 na torze Misano, Hamda Al-Qubaisi wywalczyła trzecie miejsce, zostając tym samym pierwszą kobietą w historii mistrzostw Włoch F4, która stanęła na podium. Wygrał Leonardo Fornaroli, który prowadził od startu do mety, wyprzedzając Olliego Bearmana o 1,7 sekundy.

Drugi wyścig na Misano był dla Hamdy mniej szczęśliwy – zawodniczka zakończyła rywalizację w żwirze. Trzeci wyścig Al-Qubaisi ukończyła na dziewiątym miejscu.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Włoch F4 startuje aż 35 samochodów. W projekcie biorą udział tacy wytwórcy, jak Tatuus, Abarth i Pirelli, tworząc wspólnie, eksportowany na cały świat produkt w całości „Made in Italy”. W Mistrzostwach F4 kierowcy ścigają się jednoosobowymi bolidami, napędzanymi jednostką Abarth 414TF o pojemności 1400 cm3. Wytwarza ona 160 KM i w świecie sportów motorowych jest stawiana za wzór pod względem osiągów oraz niezawodności.

Hamda Al Qubaisi staje na podium Formuły 4
Hamda Al Qubaisi staje na podium Formuły 4, fot. materiały prasowe / Mistrzostwa Włoch F4