Quantcast

Greg Baker „Wyprawy motocyklowe. Serwis w podróży”- recenzja

Szukasz książki, z której dowiesz się więcej o serwisowaniu i naprawach motocykla w trasie? Oto najlepszy poradnik “Wyprawy motocyklowe. Serwis w podróży” Grega Bakera jaki ostatnio został wydany.

Jesteś gdzieś w dalekim świecie, z dala od serwisu, kumpli i swojego garażu. Świadomość, że od najbliższej wioski dzieli cię kilkadziesiąt kilometrów dodaje wyprawie smaku. Cieszysz się jazdą i krajobrazem. Chłoniesz to, co widzisz całym sobą… kiedy nagle silnik twojej maszyny przerywa, a następnie gaśnie. Stajesz na poboczu i kiedy cisza dzwoni ci w uszach i zastanawiasz się, co dalej robić, przypominasz sobie, że gdzieś widziałeś taką książkę…

“Wyprawy motocyklowe. Serwis w podróży” to książka, która może oszczędzić ci nerwów i uratować tyłek w podróży. Dowiedz się, jak samodzielnie:

  • wymienić olej w silniku, filtry i płyny, klocki hamulcowe, łańcuch i łożyska,
  • serwisować i naprawić elektrykę,
  • zamontować osłony i akcesoria,
  • skompletować zestaw kluczy i narzędzi na wyprawę,
  • zaradzić awariom zapłonu, elektryki i kół w trasie.

Uporaj się z nietypowymi usterkami. Sprawdź, jak może ci się przydać mydło w łataniu dziurawego zbiornika czy prostowaniu wygiętej aluminiowej klamki. Dowiedz się, jak bezpiecznie odpalić utopiony wcześniej motocykl lub kontynuować jazdę z pękniętą ramą.

Chcesz czuć, że ta wyprawa to przygoda życia? Naucz się dbać o maszynę przed wyjazdem, a nic nie zaskoczy cię w trasie. Poczuj się pewnie z motocyklem – teraz poradzisz sobie z większością napraw i uszkodzeń, jakie mogą się zdarzyć podczas wyprawy.

Książka jest  trzecią cześcią cyklu “Wyprawy motocyklowe”. Dotychczas nakładem Wydawnictwa Buk Rower ukazały się “Wyprawy motocyklowe” Roberta Wicksa oraz “Wyprawy motocyklowe. Techniki jazdy” Roberta Wicksa i Grega Bakera. W sklepie wydawnictwa książkę kupisz 30% taniej.

Cieszy fakt, że autor podkreśla w swojej książce heroiczne kobiety, które „biorą sie za podróżowanie”, pisząc:
„Być może jeszcze większe wrażenie robi historia dwóch Brytyjek: Theresy Wallach i Florence Blenkiron, które w 1936 roku przejechały z Londynu do Kapsztadu
motocyklem Panther 100 o pojemności 600 cm3 z wózkiem bocznym i przyczepką. Z żelazną determinacją i jasno sprecyzowanym celem przebyły całą drogę bez
żadnego wsparcia ani pomocy innych pojazdów, dokonując przy tym rzeczy niezwykłej – przejechały Afrykę wzdłuż, łącznie z Saharą, bez użycia kompasu!”

Greg Baker to doświadczony motocyklista. Podczas podróży motocyklowych zwiedził cały świat. Jeździł w każdych warunkach, po każdym rodzaju nawierzchni. Jest posiadaczem 35 motocykli różnej maści i autor książek z popularnej serii “Wyprawy motocyklowe” Wydawnictwa Buk Rower.

Fiszka wydawnicza:
ISBN: 978-83-64131-28-8
Tytuł: Wyprawy motocyklowe. Serwis w podróży
Autor: Greg Baker
Premiera: 30 marca 2016
Format: 200×260 mm
Liczba stron: 174
Cena katalogowa: 49,00 zł
Cena sklep.bukrower.pl: 34,30 zł

Fragment z wprowadzenia do książki:
Miejsca, w które zabierze cię twój motocykl, są oddalone o tysiące kilometrów od wygód współczesnego stylu życia i, co być może ważniejsze, są równie dalekie od wyspecjalizowanego serwisu zapewniającego komfort i bezpieczeństwo jazdy. Współczesne motocykle korzystają z najwyższej klasy technologii, na których naprawdę możemy polegać. Mimo to superwydajny silnik nie naprawi za ciebie przebitej opony i nie wymieni klocków hamulcowych. Nie zapominaj, jak brzmi definicja wyprawy. Dobrze rozumiana wyprawa oznacza niezależność. Sukces, a więc i osiągnięcie celu, zależy całkowicie od twojej umiejętności rozwiązywania problemów, jakie spotkają cię na trasie. Nie wszyscy z nas są obdarzeni wrodzoną smykałką do mechaniki. Niektórzy nigdy nawet nie posługiwali się kluczem, woląc zostawić „te sprawy” serwisantom, jednak ich przygodę życia może łatwo zepsuć brak umiejętności poradzenia sobie z problemem, który zatrzyma ich w trasie.

Nieustraszeni podróżnicy z lat trzydziestych ubiegłego wieku podejmowali wyzwania dla większości z nas niewyobrażalne, musieli więc radzić sobie z utrzymywaniem maszyn na chodzie. Bez pomocy serwisu i komputerów diagnostycznych pruli przed siebie jedynie dzięki własnej wiedzy i zaradności, nie licząc kilku prostych narzędzi. Jak na dzisiejsze standardy ich umiejętności były dość podstawowe, ale wystarczające, by wykaraskać się z kłopotów i dojechać do celu. Dziś rzeczy mają się nieco inaczej. Niezawodne systemy elektryczne, komputery sterujące silnikiem i zaawansowane procesy produkcji sprawiły, że poważne awarie praktycznie wyeliminowano, wprowadzając wielu motocyklistów w wygodny stan, w którym nawet drobne usterki ktoś naprawia za nich w warsztacie. Jednak to wytworzyło znaczącą wyrwę w wiedzy mechanicznej przeciętnego motocyklisty – i to właśnie tę wyrwę mam nadzieję wypełnić.

Na szczęście w serwisowaniu motocykli nie ma nic magicznego. Wszystko da się zrobić, jeśli się tylko chwilę pomyśli, odpowiednio się przygotuje i można liczyć na pomoc kogoś, kto wie, jak przykręcić śrubę kluczem.

Nie ma na co czekać. Łap narzędzia – pora się trochę pobrudzić!

Greg Baker

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze