Karolina Chojnacka

Gosia Rdest wygrywa w WSMP!

Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych wygrała inauguracyjne wyścigi w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Piąty rok z rzędu w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rywalizuje Gosia Rdest. W dwóch ostatnich sezonach Rdest zostawała wicemistrzynią Polski w klasie D4 3500. Ze względu na pokrywające się kalendarze, zawodniczka nie mogła startować we wszystkich rundach. Tym razem wszystko ułożyło się po jej myśli, dzięki czemu wystartuje w pełnym cyklu.

Przeczytaj też: Gosia Rdest ponownie będzie walczyła w WSMP!

Jedyny homologowany przez FIA obiekt wyścigowy w Polsce, tor w Poznaniu, przez trzy dni był miejscem rywalizacji w wyścigach sprinterskich oraz dwugodzinnym wyścigu Endurance.

Na starcie dwugodzinnego wyścigu Endurance pojawiło się 21 aut. Niespodzianką był udział Gosi Rdest, która w ostatniej chwili w Porsche 911 GT3 Cup zastąpiła Roberta Lukasa i wystartowała w duecie z Januszem Szymańskim. Nowy, eksperymentalny zespół wygrał zawody triumfując nad parami Błażek-Lisowski i Kordecki-Mielcarek.

Do wygranej w Endurance Gosia Rdest dołożyła pierwsze i drugie miejsce w wyścigach sprinterskich. Żyrardowianka dokonała tego za kierownicą Seata Leona Cup Racera. Po dwóch z ośmiu rund jest liderką kategorii D4 3500:

Na koniec sezonu 2020 satysfakcję da mi mistrzostwo Polski w tej klasie.

Gosia Rdest wygrywa w WSMP!

Przeczytaj też: Beitske Visser triumfuje, Gosia Rdest trzecia. Wystartowała kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie!

Tegoroczny kalendarz WSMP składa się z 4 weekendów wyścigowych składających się na 8 rund – wszystkie na Torze Poznań. Do rywalizacji kierowcy wrócą pod koniec wakacji. 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zostały zaplanowane na 28-30 sierpnia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze