Karolina Chojnacka

Beitske Visser triumfuje, Gosia Rdest trzecia. Wystartowała kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie!

11 czerwca odbyła się pierwsza z dziesięciu rund W Series Esports League. Po wygraniu dwóch z trzech wyścigów otwarcia na wirtualnym Autodromo Nazionale di Monza we Włoszech, w klasyfikacji generalnej zawodów prowadzi Beitske Visser.

Z powodu globalnej pandemii koronawirusa organizatorzy W Series zdecydowali, że zawodniczki nie powrócą na tor w sezonie 2020.

11 czerwca rozpoczęło się za to wirtualne ściganie w W Series Esports League, nowej inicjatywie W Series powstałej we współpracy z Logitech G, Beyond Entertainment oraz iRacing, mającej na celu promocję kobiet w sim racingu.

Uczestniczki W Series Esport League ścigały się w czwartkowy wieczór cyfrową wersją samochodu Tatuus Formula Renault 2.0. Wirtualne zawody były podzielone na trzy wyścigi:

  • pierwszy 15-minutowy
  • drugi 15-minutowy z odwróconymi polami startowymi
  • trzeci 20-minutowy

Przeczytaj też: Kobieca seria wyścigowa W Series – organizatorzy ujawniają plany na sezony 2020 i 2021!

25-letnia Holenderka Beitske Visser, która w zeszłym roku ukończyła pierwszy torowy sezon W Series tuż za zwyciężczynią Jamie Chadwick, wygrała pierwszy i trzeci wyścig wirtualnych zawodów W Series Esport League, wykręcając też najszybsze okrążenie wyścigu w drodze do obu zwycięstw. Pomiędzy dwoma zwycięstwami Beitske zajęła dziewiątą pozycję, startując z ostatniego miejsca w wyścigu z odwróconymi polami startowymi.

Beitske ma w klasyfikacji generalnej trzypunktową przewagę nad Iriną Sidorkovą. Młodziutka  Rosjanka ukończyła wyścigi odpowiednio na drugiej, czwartej i trzeciej pozycji, przy okazji ustanawiając najszybsze okrążenie w wyścigu z odwróconymi polami startowymi, wyprzedzając o 10 punktów trzecią w klasyfikacji generalnej Gosię Rdest. Polka ukończyła zawody odpowiednio na piątym, trzecim i szóstym miejscu, zdobywając w sumie 36 punktów.

Gosia Rdest, tak podsumowała swój występ w wirtualnych zawodach:

To moje pierwsze podium w W Series, więc mimo, że to tylko gra, a nie prawdziwy wyścig, jestem bardzo szczęśliwa. Podobała mi się możliwość powrotu do rywalizacji z innymi dziewczynami. Moje tempo było w porządku, ale wciąż jest miejsce na poprawę. Muszę spędzić więcej czasu w symulatorze, zapoznając się ze sprzętem i trasami, ponieważ kilka z nich jest dla mnie nowych. Muszę dopracować swoją technikę hamowania – tutaj trochę mi brakuje.

Beitske Visser triumfuje, Gosia Rdest trzecia. Wystartowała kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie!

Przeczytaj też: Rusza kobieca, wyścigowa seria w e-sporcie. Prezentujemy jej gwiazdorską ekipę komentatorów!

Druga runda W Series Esport League odbędzie się na Circuit of the Americas w Teksasie w najbliższy czwartek, 18 czerwca, o godzinie 20:00.

Wszystkie trzy wyścigi będzie można obejrzeć na BBC iPlayer, BBC Red Button, stronie internetowej BBC Sport oraz oficjalnych kanałach W Series na Twitchu, YouTubie i Facebooku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze