Gosia Rdest ponownie będzie walczyła w WSMP!

Piąty rok z rzędu w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rywalizować będzie Gosia Rdest. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych będzie rywalizować za kierownicą Seata Leona Cup Racera.

W dwóch ostatnich sezonach Gosia Rdest zostawała wicemistrzynią Polski w klasie D4 3500. Ze względu na pokrywające się kalendarze, Żyrardowianka nie mogła startować we wszystkich rundach. Tym razem wszystko ułożyło się po jej myśli, dzięki czemu wystartuje w pełnym cyklu. 

Niezwykle się cieszę, że w tym roku ponownie wystartuję w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Poprzednie sezony były dla mnie niezwykle udane, ale nie mogłam startować we wszystkich rundach, co osłabiało moje szanse. Teraz zamierzam wystartować w pełnym sezonie i zostać mistrzem Polski. Tor Poznań to dla mnie niezwykłe miejsce, bo to “nasz” tor – zawsze pełno na nim kibiców, którzy tworzą niesamowitą atmosferę. Co prawda nie będzie ich podczas startu sezonu, ale liczę na to, że bardzo szybko się pojawią. Mój zespół dobrze zna auto, mam do niego pełne zaufanie i nie mogę się doczekać pierwszych wyjazdów na tor.

Jedyny homologowany przez FIA obiekt wyścigowy w Polsce przez trzy dni będzie miejscem rywalizacji w wyścigach sprinterskich oraz dwugodzinnym wyścigu Endurance.

Na torze pojawią się piekielnie szybkie auta jak Lamborghini Huracan, Porsche 911 GT3, Mercedes AMG GT3, VW Golf TCR, a także szalony Radical SR8. Silną stroną wyścigów w Poznaniu jest rywalizacja w autach w pucharach markowych. Po udanym debiucie w sezonie 2019 powraca Toyota Racing Cup, w którym kierowcy ścigają się w Toyotach Celicach GT TRC w identycznej specyfikacji. Kolejny rok z rzędu w mistrzostwach Polski zobaczymy uznane serie 318IS Cup PL oraz OMM Super S Cup z popularnymi “miniakami”, a także rywalizację w Kiach Picanto czy legendarnym już Maluch Trophy.

Do Poznania na pierwszy weekend lipca sprowadzono uznaną w Europie serię Clio Cup Central Europe, w której ważnymi postaciami są Polacy. W najbliższy weekend pojedzie w niej ich czterech.

Wśród blisko 120 zgłoszeń znajdziemy m.in. Nikodema Wierzbickiego, czyli ostatniego mistrza Kia Platinum Cup, podwójnego mistrza Polski z 2019 roku Mariusza Miękosia. Z kolei mający doświadczenia z największych europejskich torów wyścigowych Robert Lukas i Mateusz Lisowski wezmą udział w rywalizacji długodystansowej w konkurencyjnych Porsche 911 GT3. Wyścig Endurance przyciągnął aż 21 zgłoszeń potwierdzając, że powrót do dwugodzinnej formy w sezonie 2019 był słusznym krokiem organizatorów.

Tegoroczny kalendarz WSMP składa się z 4 weekendów wyścigowych składających się na 8 rund – wszystkie na Torze Poznań. Sezon ruszy 4 i 5 lipca.

Harmonogram startów w najbliższy weekend:
Piątek, 3/07 – 15:00 – kwalifikacje 1
Sobota, 4/07 – 12:15 wyścig 1
Niedziela, 5/07 – 9:40 kwalifikacje 2
 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze