Gosia Rdest jedyną Polką w eliminacjach Scirocco R-Cup

Tegoroczna uczestniczka mistrzostw Formuły 4 i Volkswagen Castrol Cup, Gosia Rdest, została zaproszona przez Komisję Kobiet w Motosporcie i VW Motorsport, jako jedna z 12 najlepszych kobiet kierowców z całego świata, do wzięcia udziału w eliminacjach pucharu Scirocco R-Cup 2014 .

Małgorzata Rdest
fot. materiały zawodniczki

VW Motorsport i Komisja Kobiet w Motosporcie (WMC) przy FIA kontynuują wsparcie dla najzdolniejszych zawodniczek w sportach motorowych. Jak w poprzednich latach, także i w tym roku, w listopadzie na niemieckim torze Oschersleben zorganizowane zostaną testy które pozwolą na wyłonienie kierowcy, który wystartuje w pucharze Scirocco R-Cup. Do testów krajowe federacje nominowały zawodniczki, z których Komisja ostatecznie wyłoniła 12 najlepszych kandydatek z różnych państw.

Nasza rozmowa z Gosią o kartingu i wyścigach – tutaj.

Jak pięknie Gosia objechała ostatnio doświadczonych kierowców na Volkswagen Castrol Cup 2013 – czytaj tu.

W gronie uczestniczek znalazła się Polka Małgosia Rdest, Mistrzyni Polski w kartingu, uczestniczka tegorocznych mistrzostw Formuły 4 i Volkswagen Castrol Cup. Polska zawodniczka  w eliminacjach powalczy z najlepszymi kobietami kierowcami z Australii, Stanów Zjednoczonych, RPA, Wielkiej Brytanii czy Finlandii. Zwyciężczyni testów weźmie udział w przyszłorocznym Scirocco R-Cup – międzynarodowym cyklu wyścigów samochodów zamkniętych.

To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie tak wspaniałych kierowców, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć o udział w pucharze. Rywalizacja na pewno będzie niezwykle trudna, gdyż wszystkie zawodniczki są świetnie przygotowane, mocno zmotywowane i tak jak ja chcą w pełni wykorzystać otrzymaną szansę. Będzie ostra rywalizacja na torze, ale też na pewno dużo dobrej zabawy i uśmiechu poza torem. Bardzo się cieszę, że poznam te wszystkie dziewczyny, z którymi dzielę wielką pasję do sportów motorowych – w końcu nie jest nas tak wiele. Przy okazji chciałabym podziękować Volkswagen Racing Polska i Polskiemu Związkowi Motorowemu za tę wielką szansępowiedziała Gosia.

Wyniki sportowe Gosi można śledzić na stronie internetowej – www.gosiardest.pl, na Facebooku: Gosia Rdest – Life is a Race oraz Twitterze https://twitter.com/GosiaRdest

Świetne wieści – Małgosia Rdest w Scirocco R-Cup!
fot. materiały zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze