Godzina dla Ziemi 2012

31 marca, czyli w najbliższą sobotę, między godziną 20.30 a 21.30 będzie trwała Godzina dla Ziemi. To symboliczna akcja zachęcająca ludzi do zgaszenia na ten czas świateł i wyłączenia urządzeń elektrycznych, a także poświęcenia odrobiny refleksji naszemu środowisku naturalnemu.

Godzina dla Ziemi, Paryż 2010
fot. nationalgeographic.com

Godzina dla Ziemi ma oczywiście wymiar wyłącznie symboliczny – 60 minut bez świateł nie oznacza oszczędzenia wielkich ilości energii. Jest jednak manifestem troski o ekologię i swoistym wyrazem poczucia jedności. Zwłaszcza, gdy towarzyszy jej hasło „godzina dla Ziemi – sprawmy, by trwała dłużej”. Warto się chociaż zastanowić, jak na własnym podwórku wyrazić swój brak obojętności i dołożyć drobną cegiełkę do ochrony Matki Ziemi.

W zeszłym roku, wedle danych ze strony WWF, światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5200 miastach w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się wieża Eiffla, Opera w Sydney, Brama Brandenburska, egipskie piramidy i Zakazane Miasto w Chinach. W Polsce w tym roku udział w akcji zadeklarowało 40 miast. Iluminacje zgasną w Pałacu Kultury i Nauki, Teatrze Wielkim, Zamku Królewskim i na Starówce w Warszawie, a także w budynkach niektórych ministerstw i w budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zainteresowanych akcją i chętnych do zapoznania się z radami, jak możemy dbać o ochronę środowiska na co dzień, odsyłamy tutaj.

Przyłączcie się do akcji – zgaście światła 31 marca o 20.30.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze