Karolina Chojnacka

Genesis GV70 – wyciszy dźwięki podczas jazdy i przejedzie 500 kilometrów

Genesis przedstawił elektryczną wersję SUV-a GV70. Model ten imponuje nie tylko mocą i zasięgiem, ale też niektórymi rozwiązaniami, które mają uprzyjemnić podróż.

Genesis podczas targów samochodowych w Guangzhou w Chinach zaprezentował nowy model, który jest elektrycznym wariantem SUV-a GV70.

Elektryczny Genesis GV70 niewiele się różni od swojego spalinowego odpowiednika. Z zewnątrz można go rozpoznać po tylnym zderzaku, który został pozbawiony wycięć na końcówki wydechu. Wzrok przykuwa też zabudowana atrapa chłodnicy.

Genesis GV70
Genesis GV70, fot. materiały prasowe / Genesis

Wnętrze elektrycznego GV70 niemal niczym nie różni się od tego w jego spalinowej wersji. W kabinie dominują spójne i gładkie linie, a szczyt deski rozdzielczej wieńczy duży ekran multimediów. Tapicerkę wykonano z materiałów przyjaznych środowisku, by podkreślić ekologiczny aspekt modelu.

Genesis GV70
Genesis GV70, fot. materiały prasowe / Genesis

Genesis GV70 – napęd, zasięg, ładowanie

Elektryczny Genesis GV70 będzie dostępny tylko z napędem na cztery koła. Każdą oś będzie napędzał oddzielny silnik o mocy 217 KM i momencie obrotowym równym 350 Nm.  Łączna moc układu w trybie Boost to aż 490 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu od 0 do 100 km/h elektryk rozpędza się w 4,5 sekundy.

Na jednym ładowaniu elektryczny GV70 ma przejechać 500 kilometrów, zgodnie z chińską normą CLTC. Na stacji o mocy 350 kW uzupełnienie akumulatorów z 10 do 80% dzięki 800-woltowemu systemowi ma zająć tylko 18 minut.

Genesis GV70
Genesis GV70, fot. materiały prasowe / Genesis

Genesis GV70 – technologia umilająca podróż

Elektryczny Genesis GV70 został wyposażony w szereg ciekawych rozwiązań, które mają uprzyjemnić podróż wszystkim pasażerom. Samochód ma między innymi posiadać inteligentny system e-Terrain Mode, który dostosowuje parametry jazdy do aktualnych warunków jazdy. Innym ciekawym rozwiązaniem jest system ANC-R (Active Noise Control-Road), coś na kształt aktywnej redukcji szumów. Zestaw czterech czujników i ośmiu mikrofonów na bieżąco zbiera dochodzące do wnętrza dźwięki z jazdy i generują niwelujące je przeciwfale.

Specyfikacja na razie dotyczy tylko rynku koreańskiego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze