Gadżety motocyklowe, które uratują cię w trasie – TOP 10

Podróże motocyklowe są bardzo przyjemne, ale mogą tez generować problemy. Być może uda się im zapobiec, dzięki naszej liście „TOP 10 gadżety motocyklowe, które uratują cię w trasie”.

Im dłuższa podróż motocyklowa, tym większe prawdopodobieństwo, że czymś nas negatywnie zaskoczy. Dlatego pomocna tu będzie nasza lista „TOP 10 gadżety motocyklowe, które uratują cię w trasie”.

W podróży motocyklowej zdarzają się sytuacje, które mogą mocno zredukować komfort jazdy, ale i takie, które dalszą jazdę uniemożliwią. Na szczęście na niektóre z tych sytuacji można się przygotować, bo są gadżety motocyklowe, które warto zabierać ze sobą na krótkie i dłuższe trasy.

TOP 10 gadżety motocyklowe w podróży:

Gadżety motocyklowe, które uratują cię w trasie

Gadżety motocyklowe dla motocyklisty/ki

Gadżety motocyklowe dla motocyklisty/ki mają głównie związek z odczuciami podczas jazdy. Prowadząc motocykl można napotkać różne warunki pogodowe, a te skrajne mogą spowodować pogorszenie komfortu jazdy, koncentracji, widoczności. W każdej z tych sytuacji zaleca się robienie większą ilość pauz w jeździe, ale można tez skorzystać z gadżetów, które nieco tę jazdę ułatwią.

Chłodzące gadżety motocyklowe

Gdy organizm jest przegrzany to znacznie to zmniejsza bezpieczeństwo jazdy motocyklem. Ważne jest nawodnienie organizmu i tu warto mieć ze sobą system hydracyjny (zbiornik na wodę z wężykiem), tzw. bukłak czy camelbag.

zestaw hydracyjny motocyklowy
zestaw hydracyjny motocyklowy

Na ochłodzenie zewnętrzne polecamy kamizelki chłodzące, np. z materiału Hyperkewl, które opisywaliśmy tu: https://www.motocaina.pl/artykul/kamizelka-chlodzaca-na-motocykl-439084.html . One pozwolą na dłuższe cieszenie się jazda, bez przegrzania organizmu.

kamizelka chłodzaca na motocykl
kamizelka chłodzaca na motocykl

Rozgrzewające gadżety motocyklowe

Całą listę gadżetów, które są w stanie ogrzewać i zapobiegać wychłodzeniu scharakteryzowaliśmy tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/podgrzewane-gadzety-motocyklowe-452751.html. Grzejące dodatki do odzieży są obecnie w stanie całkowicie odizolować kierowcę od uczucia zimna.

podgrzewane gadżety na motocykl
podgrzewane gadżety na motocykl

Przeciwdeszczowe gadżety motocyklowe

Nic tak nie zniechęca do dalszej jazdy jak ubrania przemoczone przez deszcz. Dlatego warto zaopatrzyć się w odzież motocyklową z wpinaną membraną przeciwdeszczową lub dokupić cały zestaw przeciwdeszczowy. Specjalny materiał wierzchni takiego zestawu zabezpieczy odzież, buty i rękawice przez przemoknięciem.

komplet przeciwdeszczowy na motocykl
komplet przeciwdeszczowy na motocykl

Gadżety motocyklowe do kasku

Trudne warunki atmosferyczne potrafią ograniczyć też widzenie w kasku. Tu z pomocą mogą przyjść preparaty, które nie pozwolą na zaparowanie motocyklowej szyby (lub/i okularów) i np. ułatwiają odprowadzanie z niej nadmiaru wody.

Antypara do kasku
Antypara do kasku

Gadżety motocyklowe i akcesoria do motocykla

Gadżety motocyklowe i akcesoria do motocykla to głównie rzeczy, które pomogą nam wybrnąć z tych mniejszych awarii motocykla. Większość z nich pozwoli na dalszą jazdę, np. w celu uzyskania profesjonalnej pomocy serwisowej.

Przebita opona

W trasie możemy złapać kapcia, co może nam uniemożliwić dalszą jazdę motocyklem. Na szczęście są już gotowe zestawy naprawcze, dzięki którym doraźnie naprawimy oponę lub dętkę – w zależności od tego, co mamy we własnym motocyklu zamontowane.

zestaw naprawczy do opon detek motocyklowy
zestaw naprawczy do opon detek motocyklowy

Samo załatanie gumy nie wystarczy, po naprawie trzeba jeszcze koło napompować i tu z pomocą przychodzą różne typy kompresorów lub specjalne naboje CO2.

kompresor motocyklowy naboje co2
kompresor motocyklowy naboje co2

Urwana linka

Gdy w trasie stracimy możliwość operowania klamkami sprzęgła czy gazu, to prawdopodobnie usterka będzie dotyczyła zerwania lub uszkodzenia linki sterującej. Na szczęście usterkę można wykluczyć samemu, jeżeli tylko mamy ze sobą uniwersalny zestaw naprawczy linek sprzęgła i gazu.

Uniwersalny zestaw naprawczy linki gazu sprzęgła
Uniwersalny zestaw naprawczy linki gazu sprzęgła

Brak paliwa

Brak paliwa w trasie może zaskoczyć, a przyczyny tej sytuacji mogą być różne. Wskaźnik w motocyklu może się zepsuć, odległość do stacji paliw może być zbyt duża, a może i się tak zdarzyć ze zwykłego przeoczenia przez kierowcę stanu paliwa. Chyba najlepszym gadżetem do celu uzyskania paliwa, od innego kierowcy, będzie wąż samozasysający do spuszczania paliwa. Jakiś karnister do przewozu paliwa jednak zajmuje znacznie więcej miejsca.

wąż do zasysania paliwa
wąż do zasysania paliwa

Rozładowany akumulator

Do uruchomienia rozładowanego akumulatora przydadzą się przewody rozruchowe. Gdy jednak w okolicy nie ma innego kierowcy, to wtedy warto mieć swój powerbank (jump starter) do tego celu.

kable rozruchowe i jump starter, power bank
kable rozruchowe i jump starter, power bank

Połamane elementy

Upadki i wypadki często skutkują jakimiś uszkodzeniami motocykla. Cześć z nich możemy tymczasowo naprawić, a tu z pewnością przydadzą się: trytyki różnej długości, zestaw kleju epoksydowego dwuskładnikowego, czy taśma naprawcza gafer (power tape).

naprawa motocykla pomocne gadżety
naprawa motocykla pomocne gadżety

Problemy z elektryką i światłami

Do usunięcia prostych awarii dotyczących elektryki warto mieć ze sobą zestaw pasujących do danego motocykla bezpieczników i żarówek.

zestaw zarowek i bezpieczników do motocykla
zestaw żarowek i bezpieczników do motocykla

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze