Ewa Kania

Nowe, znacznie skuteczniejsze fotoradary już działają w Polsce. Znamy lokalizacje

Rozpoczęła się wielka modernizacja systemu CANARD, za sprawą montażu nowych fotoradarów. W sumie przy polskich drogach stanie 247 takich urządzeń.

Ile fotoradarów jest w Polsce?

Obecnie w systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów. Większość z nich to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę.

W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN.

Co potrafią nowe fotoradary?

Montaż nowych fotoradarów ma wpłynąć na zwiększenie skuteczności pracy całego systemu kontrolowania kierowców. Urządzenia mają pracować bez żadnych przerw i problemów, a do tego dostarczać lepszej jakości materiał dowodowy, dokumentujący przewiny kierowców.

Nowe fotoradary mogą bez problemu pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, a więc odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Urządzenia te mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień.

Prosty trik, aby odparować szyby w aucie. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk

Lokalizacje nowych fotoradarów w Polsce

Proces wymiany fotoradarów w Polsce już się rozpoczął. Obecnie zamontowano siedem urządzeń Multaradar CD, w lokalizacjach:

  • Bukowa (woj. podkarpackie)
  • Klimontów (woj. świętokrzyskie)
  • Modliborzyce (woj. lubelskie)
  • Orzesze (woj. śląskie)
  • Paniówki (woj.. śląskie)
  • Szczecin (woj. zachodniopomorskie)
  • Zgłobice (woj. małopolskie).

Wykonawca, który dostarczy i zamontuje urządzenia Mesta Fusion RN, instalacje rozpocznie w marcu. Prace potrwają do końca roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze