Karolina Chojnacka

Nowe fotoradary na polskich drogach. Najwięcej stanie na Pomorzu!

Na polskich drogach pojawi się 26 nowych fotoradarów! 13 z nich już zamontowano, a kolejne staną już niebawem. Najwięcej fotoradarów będzie działać na Pomorzu!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Główny Inspektorat Transportu Drogowego uzupełnił krajową mapę fotoradarów o kolejne punkty. Na polskich drogach pojawi się 26 nowych fotoradarów! 13 z nich już zamontowano, a kolejne staną już niebawem.

Jak donosi Radio Gdańsk, na pomorskich drogach niebawem pojawią się aż cztery nowe fotoradary, czyli dwukrotnie więcej niż pierwotnie zakładano. Urządzenia pomiarowe mają pojawić się w Kartuzach, Wieżycy, Tuchomiu oraz Trąbkach Wielkich. Cytowana przez Radio Gdańsk, rzeczniczka ITD powiedziała:

Zmiany zaszły na etapie ponownych oględzin wstępnych lokalizacji. W przypadku województwa pomorskiego do wskazywanych początkowo lokalizacji, jakimi są Kartuzy i Wieżyca, dołączą dwa kolejne. Urządzenia zostaną zainstalowane przy krajowej „20” na odcinku pomiędzy Żukowem a Chwaszczynem, w Tuchomiu i na drodze wojewódzkiej nr 222, prowadzącej z Gdańska do Starogardu Gdańskiego, w Trąbkach Wielkich.

Zgodnie z zapowiedziami urządzenia zostaną zamontowane jeszcze w tym roku, ale co warte podkreślenia, nie musi to być równoznaczne z ich uruchomieniem.

Cztery nowe fotoradary na Pomorzu to część większego planu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zgodnie z którym do 2023 roku zakupione zostanie 358 urządzeń rejestrujących, w tym 26 nowych fotoradarów, 30 rejestratorów na skrzyżowaniach i 39 odcinkowych pomiarów prędkości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze