Formuła 1 inspiracją teledysków

Dla lekkiego rozluźnienia w środku tygodnia małe muzyczne interludium: oto jak Formuła 1 może inspirować teledyski.

Jednym z chyba najbardziej popularnych teledysków zainspirowanych Formułą 1 jest ten do piosenki „Supreme” Robbiego Williamsa. Utwór pochodzi z nagranego w 2001 roku albumu „Sing When You’re Winning” i swego czasu był hitem list przebojów. Nie tylko dlatego, że to fajny, energetyczny kawałek: do sukcesu piosenki przyczynił się świetny teledysk pod nazwą „Gentlemen Racers”. Jest on stylizowany na dokument portretujący fikcyjną rywalizację na torach Formuły 1 w 1969 roku. W szranki stają Jackie Stewart, czyli faktyczny mistrz świata z 1969, 1971 i 1973 roku, oraz Robbie (Bob) Williams we własnej osobie.

W 1977 roku ex-Beatles, George Harrison, więcej czasu spędzał na wyścigach Formuły 1 niż poświęcał na komponowanie muzyki. Wiele rozmawiał z Nikim Laudą, i w efekcie poczuł się zainspirowany do napisania piosenki, którą „Niki-Jody-Emerson i reszta ekipy” by polubili. Tytuł został zaczerpnięty z książki Jackiego Stewarta. W muzykę inkorporował również efekty dźwiękowe z wyścigu o GP Wielkiej Brytanii z 1978. Tak powstało „Faster” – trzecia piosenka na płycie „George Harrison”. Jest dedykowana pamięci Ronniego Petersona, a dochód ze sprzedaży singla został przeznaczony na wsparcie fundacji Gunnara Nilssona, szwedzkiego kierowcy, który w 1978 roku zmarł na raka. W roli szofera w teledysku wystąpił sam sir Jackie Stewart.

Mamy również przykład z naszego własnego podwórka. „Słodkiego miłego życia”  to dziesiąty singel Kombi z płyty „Nowy rozdział” i jeden z ich największych przebojów w 1983 roku (i w każdym innym).

Swoją chwilę muzycznej sławy miał również mistrz świata Sebastian Vettel. Sebastian pojawia się w klipie do piosenki Melanie Fiony „Watch me work”, gdzie obwozi wokalistkę w czerwonym modelu Infiniti G37.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

wspaniale również prezentuje się Joe Satriani w teledyskach gdzie jest wykorzystany motyw motoryzacyjny

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze