Ford wprowadza przegrody ochronne zapewniające dystans społeczny w modelach Transit i Tourneo

W czasach pandemii podróżowanie samochodem z nieznajomymi może być ryzykowne. Podobnie wsiadanie do tzw. "przewozu osób", w którym realizowana jest usługa grupowego podróżowania. Ford ma pomysł, jak odgrodzić się od współpasażerów w modelach, które są dedykowane przewożeniu większej liczby osób.

Ford zaprezentował serię przegród ochronnych, które można szybko i łatwo zamontować w gamie pojazdów użytkowych firmy. Bariery zaprojektowano z myślą o operatorach flot dbających o zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego i zapewnić dodatkowy spokój ducha pasażerom.

Przegrody, stworzone z myślą o transporcie publicznym, m.in. autobusach szkolnych, transporcie pacjentów, usługach taksówkowych i transporcie niepełnosprawnych, mają na celu uzupełnienie stosowanych już środków ochrony osobistej i zaleceń dotyczących zachowania bezpieczeństwa. Mogą być instalowane w różnych konfiguracjach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj też: nasz test Ford Tourneo Custom 2.0 TDCI 170 KM A6 – rodzino wyjeżdżamy!

Przegrody, które przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa, jakości i trwałości Forda, będzie można zamawiać z oficjalnej listy akcesoriów marki, za pośrednictwem dilerów Forda, a także w wybranych krajach za pośrednictwem sklepu internetowego Ford.

Nieprzepuszczalne przegrody wyposażone w poręczne paski montażowe wykonane są z przezroczystego polichlorku winylu (PCW) i mogą być dezynfekowane w ramach procedur obowiązujących w firmach.

Do wewnętrznej płaszczyzny szyby mocowane są zdejmowane, dyskretne przyssawki, a do nich paski, które również można przymocować do stałych elementów w kabinie. Można w prosty sposób szybko montować, regulować i zdemontować przegrody, bez konieczności modyfikacji wnętrza, a po zdjęciu spakować je w płaski, łatwy do przechowywania pakiet.

Po zainstalowaniu przegrody nie ograniczają wygody pasażerów, przestrzeni wewnętrznej ani działania systemów ogrzewania i wentylacji. Przezroczyste tworzywo nie ogranicza także pola widzenia kierowcy, który zachowuje kontrolę otoczenia przez tylną szybę, boczne szyby i lusterka zewnętrzne, a pasażerowie nadal mogą się słyszeć i widzieć.

Przegrody można zamontować w czterech różnych konfiguracjach, oddzielając w kabinie przód od tyłu i lewą stronę od prawej, zależnie od potrzeb każdego użytkownika. Sposoby montażu:

  • Między fotelami kierowcy i pasażera z przodu,
  • Za przednimi siedzeniami, które można oddzielić od reszty kabiny,
  • Między kierowcą a pasażerem z przodu i za przednimi fotelami,
  • Między kierowcą i pasażerem z przodu, za pierwszym rzędem oraz między siedzeniami drugiego rzędu.

Przegrody i punkty montażowe zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Zadbano, aby lekkie, elastyczne materiały z bezpiecznymi mocowaniami nie spowodowały obrażeń w razie wypadku, a punkty mocowania i pozycje paska nie ograniczają właściwego działania bocznych i kurtynowych poduszek powietrznych.

W ofercie jako pierwsze znajdą się przegrody dla dostawczych Transitów i minibusów Transit Custom i Tourneo Custom, przegrody dla Transita/Tourneo Connect i Transita/Tourneo Courier pojawią się pod koniec roku.

Ponadto Ford testuje zaawansowane rozwiązania dzielące wnętrze kabiny, które mogłyby również zwiększyć oszczędność paliwa i energii pojazdów w przyszłości. Firma niedawno opatentowała system, dzięki któremu mona wdrażać zautomatyzowane, odkształcalne ściany kabin w wielu konfiguracjach, co pozwoli kontrolować temperaturę wnętrza w wypadku samochodów użytkowanych w niesprzyjających warunkach klimatycznych i ograniczy utratę energii.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze