Karolina Chojnacka

Ford oferuje kierowcom bezpłatne szkolenia z bezpiecznej jazdy! Kto może w nich wziąć udział?

Kierowcy poniżej 25 roku życia powodują w Polsce najwięcej wypadków drogowych, wynika z raportu Komendy Głównej Policji Wydziału Ruchu Drogowego. Przyczyną 41% wypadków, które spowodowali młodzi kierowcy, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, a o ich ciężkości świadczy 60% zabitych w wypadkach przez nich spowodowanych.

Młodzi kierowcy to, zgodnie z opinią specjalistów, grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Według danych Komendy Głównej Policji młodzi kierowcy w wieku 18 – 24 lat powodują najwięcej wypadków. W ubiegłym roku byli oni sprawcami ponad 3,7 tysiąca wypadków. Zginęło w nich 431 osób, a 4714 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Ford ma świadomość tych zagrożeń, dlatego kluczowym założeniem programu edukacyjnego Driving Skills for Life (DSFL) jest przekazanie najmłodszym kierowcom nowych informacji, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy.

Ford Driving Skills for Life – bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy

Bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life po raz piąty odbędzie w Polsce. Zajęcia praktyczne i teoretyczne skupią się na obszarach, w których świeżo upieczonym kierowcom brakuje doświadczenia, a także na problemach związanych z rozpraszaniem uwagi.

Ford oferuje kierowcom bezpłatne szkolenia z bezpiecznej jazdy
Ford oferuje kierowcom bezpłatne szkolenia z bezpiecznej jazdy, fot. materiały prasowe / Ford

Tegoroczne bezpłatne szkolenia Ford Driving Skills for Life odbędą się w dniach 16 – 17 października 2021 roku na terenie Automobilklubu Polski w Warszawie, ul. Powstańców Śląskich 127. Szkolenie obejmuje zarówno zajęcia praktyczne, jak i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w zakresie prowadzenia samochodu, a także rozpoznawania i unikania zagrożeń drogowych i czynników rozpraszających.

Ilość miejsc na tegorocznym Ford Driving Skills for Life jest ograniczona do 192 osób. Każdego dnia w szkoleniu będą brały udział dwie grupy po 48 osób.

Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się TUTAJ.

Od 2003 roku ponad 1 250 000 osób wzięło udział w szkoleniach Ford Driving Skills for Life na całym świecie. Od chwili polskiej inauguracji programu w 2016 roku kurs zaliczyło w sumie blisko 3000 osób.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze