Fiat Tipo i Fiat 500X z nowym napędem hybrydowym. Cena aut pójdzie w górę

Fiat uzupełnił gamę jednostek napędowych w modelach Tipo oraz 500X. Włoski producent wprowadził do oferty nowe silniki oparte na technologii miękkiej hybrydy.

Fiat uzupełnił gamę jednostek napędowych w modelach Tipo oraz 500X. Oba modele otrzymały nowe, czterocylindrowe silniki 1.5 z rodziny FireFly, które są w stanie wygenerować 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego. Ich wsparcie stanowią silniki elektryczne o mocy 20 KM oparte na instalacji 48V. Całość trafia na przednią oś za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni. 

Fiat Tipo z nowym silnikiem pod maską od 0 do 100 km/h przyspiesza w 9 sekund, a Fiat 500X w 9,4 sekundy.

Jak twierdzą przedstawiciele włoskiego producenta, nowe jednostki napędowe skutkują nie tylko zwiększonymi osiągami, ale także zauważalną oszczędnością w kwestiach zużycia paliwa. Podczas niewielkich prędkości oba samochody mogą jeździć wyłącznie na silniku elektrycznym, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze spalanie oraz emisję CO2. Jak wynika z danych przeprowadzonych w cyklu testowym WLTP, nowe silniki są bardziej oszczędne od diesla 1.6.

Zamówienia na Fiata 500X Hybrid i Tipo Hybrid zostaną uruchomione jeszcze w tym miesiącu. Modele będą dostępne w salonach od kwietnia. Cena na razie nie jest znana, ale nie ma wątpliwości, że miękka hybryda będzie zauważalnie droższa od klasycznego silnika benzynowego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze