Karolina Chojnacka

Fiat Panda kończy 40 lat! Poznaj historię włoskiej ikony

Na przestrzeni lat, Fiat Panda zyskał reputację samochodu na każdą okazję, a to dzięki swojej wszechstronności i słynnej funkcjonalności, które czynią z niego idealny model dla szerokiego zakresu zastosowań i najróżniejszych przygód.

Liczne rozwiązania są doskonale „zapakowane w niewielkim pudełku”. Aby dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia wszystkich smart solutions, które odniosły niezwykły sukces na przestrzeni trzech pokoleń, Luca Napolitano, dyrektora marek Fiat, Lancia  i Abarth na region EMEA, odwiedził Heritage Hub w zakładzie Mirafiori, by porozmawiać z Roberto Giolito, dyrektorem działu FCA Heritage na region EMEA:

W tym filmie cofamy się w czasie, aby wspólnie odkryć, dlaczego Fiat Panda zyskał sławę modelu mającego wiele „inteligentnych” rozwiązań.  Z pokolenia na pokolenie miejski samochód marki Fiat zawsze imponował swoimi oryginalnymi praktycznymi rozwiązaniami, stworzonymi i zaprojektowanymi w celu poprawy funkcjonalności na pokładzie zarówno dla kierowcy, jak pasażerów i, zapewniając doskonałą równowagę między formą a funkcją. Modułowe fotele,  tylna składana kanapa i płaska przestrzeń ładunkowa, to tylko kilka z „inteligentnych” rozwiązań, które przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu Pandy. Sukcesu pod każdym względem: Fiat Panda jest najlepiej sprzedawanym samochodem na rynku włoskim i konkuruje z Fiatem 500 w Europie o pozycję lidera w segmencie małych samochodów miejskich. Często mówimy, że Panda jest funkcjonalną ikoną naszej gamy, najbardziej racjonalnym, najbardziej przystępnym i najbardziej demokratycznym modelem Fiata, a teraz rozumiemy doskonale dlaczego.

Fiat Panda kończy 40 lat! Poznaj historię włoskiej ikony

Roberto Giolito dodaje:

Przestronność, kompaktowość, styl, uniwersalność, przystępna cena, zabawa i funkcjonalność, to cechy, których Klienci poszukują w samochodzie. Panda ma to wszystko i jeszcze więcej. Panda jest archetypem, modelem wzorcowym pod względem praktyczności i swobody użytkowania. Wystarczy pomyśleć o „pełnym prostoty” wnętrzu. Jest to przestrzeń, którą można wypełnić tak, jak się chce. Na przykład, doskonała, otwarta półka w desce rozdzielczej aktualnej wersji Pandy. Z jednej strony złożona z perspektywy projektu, a z drugiej bardzo łatwa w użyciu. A co możemy powiedzieć o szybach? Zapewniają one stałą widoczność 360°, dzięki kolejnemu „inteligentnemu” rozwiązaniu, światłom tylnym. Wiele ostatnio słyszymy o autonomicznej jeździe, ale Panda od dawna oferuje „monitor martwego pola”. Jedyną różnicą jest to, że jest on analogowy.

Przeczytaj też: Fiat Panda Trussardi – czy „luksusowa Panda” podbije serca mieszczuchów?

Kontynuując temat dzisiejszych „inteligentnych” rozwiązań, należy zauważyć, że Fiat Panda był pierwszym samochodem miejskim z hamowaniem awaryjnym, pierwszym z uchwytem na smartfon, z nawigacją Waze wbudowaną w aplikację Panda UConnect, co uczyniło z niego samochód jeszcze bardziej nastawiony na media społecznościowe i multimedia. Ostatnią nowością jest wprowadzony na rynek w maju bieżącego roku pakiet D-Fence by Mopar, składający się z wydajnego filtra kabinowego, oczyszczacza powietrza i lampy UV, który eliminuje nawet 99% bakterii we wnętrzu samochodu.

I nie można też zapomnieć, że Panda jest pierwszym małym samochodem miejskim, który stał się mobilnym hotspotem, wykorzystującym wbudowane Wi-Fi by Wind, by zapewnić łączność wszystkim pasażerom.

Przeczytaj też: Test Fiat Panda Cross 4×4 – zaskakujący maluch

To jest magia Pandy: współczesny samochód, który z pokolenia na pokolenie dotrzymuje „kroku” zmieniającym się czasom i trendom. Samochód, który zapewnił swobodę poruszania się całej rodzinie, który nigdy nie przestał zaskakiwać a teraz jest również dostępny w wersji Panda Easy Hybrid, stając się najbardziej dostępnym samochodem hybrydowym na rynku. Nowy model oferuje wszystkie zalety wydajnego, kompaktowego, lekkiego i przystępnego hybrydowego układu napędowego. Krótko mówiąc, jest to rozwiązanie dla miejskiego samochodu spójne z podejściem Fiata, który przez ostatnie 120 lat był pionierem technologii i innowatorem w dziedzinie mobilności, z biegiem lat coraz bardziej zrównoważonej.

Wszystkiego najlepszego dla Fiata Pandy!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze