Karolina Chojnacka

Fiat będzie marką w 100% elektryczną

Jeśli chcecie kupić Fiata z silnikiem spalinowym, to musicie się pośpieszyć. Już niedługo włoska marka będzie oferować kierowcom wyłącznie elektryczne samochody.

Fiat zadeklarował, że do 2030 roku stanie się marką w 100% elektryczną. Wycofywanie silników spalinowych zacznie się od 2025 roku, czyli dość szybko.

Oliver Francois, dyrektor zarządzający Fiata, oficjalnie zapowiedział, że między 2025 rokiem a 2030 gama modelowa Fiata stanie się wyłącznie elektryczna:

Decyzja o wprowadzeniu nowej 500-tki, elektrycznej i wyłącznie takiej, została podjęta przed Covid-19. Już wtedy zdawaliśmy sobie sprawę, że świat nie może iść na dalsze „kompromisy”. W rzeczywistości lockdown był tylko ostatnim z ostrzeżeń, jakie otrzymaliśmy.

Dla wielu fanów motoryzacji decyzja ta może wydać się szokująca, zwłaszcza że spalinowe modele wciąż stanowią znaczącą gałąź przychodów marki, ale to konieczny krok naprzód. Stellantis za pośrednictwem Fiata ma zamiar zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny. Firma chce teraz zainwestować w rozwój technologii baterii oraz infrastruktury szybkiego ładowania. Celem jest stworzenie elektrycznych samochodów o cenie i praktyczności spalinówek. Czy im się to uda?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze