Ferrari szykuje niespodziankę

07 września 2020
2
Z okazji swojego tysięcznego występu w Formule 1, Ferrari szykuje na Grand Prix Toskanii specjalne, okolicznościowe malowanie bolidu.
Loading module...

W najbliższy weekend, przy okazji Grand Prix Toskanii Ferrari stanie się pierwszym zespołem w historii, który osiągnie barierę tysiąca występów w rundzie Mistrzostw Świata Formuły 1.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze portalu Motorsport.com, z okazji swojego tysięcznego występu w Formule 1, Ferrari szykuje na Grand Prix Toskanii specjalne, okolicznościowe malowanie samochodu.

Bolidy Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca mają być pomalowane na ciemniejszy odcień czerwieni niż dotychczas. Ma to być nawiązanie do projektu samochodu z 1950 roku, Ferrari 125, którego trzy egzemplarze wystąpiły w trakcie ówczesnego Grand Prix Monako – Alberto Ascari ukończył wyścig w Monte Carlo na drugiej pozycji, Raymond Sommer przejechał linię mety jako czwarty, a Luigi Villoresi odpadł z rywalizacji.

Grand Prix Toskanii i tysięczny wyścig Ferrari w Formule 1 z pewnością będzie wyjątkowe dla Scuderii. Po raz pierwszy w tym specyficznym, koronawirusowym sezonie na trybunach zasiądą kibice! Spośród 2880 wejściówek, aż 800, czyli niemal jedna trzecia, zostało rozdysponowane między fankluby Ferrari.

Przeczytaj też: Zespoły Formuły 1 obawiają się powrotu kibiców na trybuny

Należy również wspomnieć, że wyścig odbędzie się na Mugello, torze, którego właścicielem jest Ferrari. Ferrari będzie również sponsorem tytularnym dziewiątej rundy tegorocznego sezonu.

I szkoda tylko, że cały ten wyjątkowy i uroczysty nastrój może (a nawet z pewnością tak będzie) popsuć fatalna forma zespołu, którego bolidy mają problem z zakwalifikowaniem się do Q3, a momentami nawet do Q2. W tym roku GP Włoch było pierwszym w historii Formuły 1, kiedy żaden kierowca Scuderii nie pojawił się w Q3 na Monzy.

Przeczytaj też: GP Włoch: ekscytująca rywalizacja i niespodziewane zwycięstwo Pierre’a Gasly’ego

Komentarze

Damian
09 września 2020 11:52
W Q3 biorą udział wszyscy kierowcy
undefined > Damian
09 września 2020 12:22
W Q1 biorą udział wszyscy kierowcy ;) w Q3 już tylko najszybsza dziesiątka