Ferrari buduje park rozrywki w Europie

Park rozrywki sygnowany logo Ferrari funkcjonował do tej pory wyłącznie w Abu Dabi. Kolejna lokalizacja będzie już dostępna dla szerszej publiki. Właśnie wmurowano kamień węgielny.

Niezwykły park rozrywki, czyli Ferrari Land, jest coraz bliższy rzeczywistości. Szef teamu Ferrari w F1 i kierowca zespołu – Sebastian Vettel, wmurowali właśnie kamień węgielny pod budowę pierwszego obiektu tego typu w Europie.

Prezydent resortu PortAventura, gdzie powstanie park rozrywki, zapowiedział, że jest to najważniejsza inwestycja w historii tego rejonu. Całość ma kosztować ponad 100 milionów euro. Ferrari Land zajmie ponad 75 tys. m2 i będzie wyposażony w najnowsze atrakcje i technologie, które zapewnią adrenalinę nie tylko fanom Formuły 1. PortAventura jest to rodzinne wesołe miasteczko znajdujące się 90 km od Barcelony, w pobliżu miasteczka Salou. Znajduje się tam największe wesołe miasteczko w Hiszpanii oraz Europie Południowej.     

Na razie szczegóły dotyczące budowy nie zostały ujawnione, ale na pewno pojawi się tam kilka charakterystycznych budynków nawiązujących do siedziby firmy w Maranello. Największą atrakcją będzie 112-metrowy akcelerator, który pozwoli przyspieszyć od 0 do 180 km/h w ciągu pięciu sekund.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa ma się zakończyć w 2016 roku. Niedługo potem nastąpi oficjalne otwarcie obiektu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze