Ferie zimowe 2022. Ruszają kontrole autokarów z dziećmi

W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Autokary wiozące dzieci na ferie zimowe będą kontrolowane przez policjantów i funkcjonariuszy ITD.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach między 15 stycznia a 27 lutego:

  • od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego
  • od 22 stycznia do 6 lutego ferie mają uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego
  • od 29 stycznia do 13 lutego uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego
  • od 12 do 27 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego

W związku z rozpoczętymi w weekend feriami zimowymi policjanci podejmą w całym kraju działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Policjanci zwrócą również szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział:

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

W 2020 roku podczas ferii zimowych policjanci skontrolowali 4 471 autokarów. Stwierdzono 263 usterek, a w 60 przypadkach nie dopuszczono do dalszej jazdy. Zatrzymano także 102 dowody rejestracyjne oraz 1 prawo jazdy. Nie było żadnego nietrzeźwego kierowcy. W 2021 roku dane nie były zbierane z powody pandemii i ograniczenia podróży.

Wysyłasz dziecko na ferie? Sprawdź autokar w internecie

Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne czy informacje o polisie OC.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze