Wysyłasz dziecko na wakacje? Sprawdź autokar w internecie

Wysyłasz dziecko na wakacje? Sprawdź autokar w internecie

30 czerwca 2015
1
W poniedziałek rozpoczęły się wakacje. Dla wielu z nas to czas odpoczynku, a także wyjazdu naszych pociech. Warto przy tej okazji pamiętać o sprawdzeniu autokaru, którym będą podróżowały.

Policja wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego zapowiedziała wzmożone kontrole autokarów. Warto również pamiętać o tym, że od roku działa specjalna strona internetowa „Bezpieczny Autobus”, która pozwala na sprawdzenie informacji na temat pojazdu. Wystarczy znać numer rejestracyjny. 

Korzystając ze specjalnego serwisu stworzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dowiemy się, czy pojazd ma ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne. Przy okazji można zobaczyć, czy autokar nie ma statusu: wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Oczywiście nie zastąpi to kontroli przeprowadzanej przez policjantów lub Inspekcji Transportu Drogowego. Po sprawdzeniu tych danych mamy możliwość "zamówienia" odpowiednich służb na miejsce. Szczególnie, gdy stan trzeźwości kierowcy budzi nasze wątpliwości.

Usługa Bezpieczny Autobus jest częścią projektu CEPiK 2.0. W ramach projektu realizowanego przez MSW we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki planowane jest uruchomienie kolejnych usług, które pozwolą na dostęp do danych z ewidencji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!