Karolina Chojnacka

Fabryka Volvo we Wrocławiu będzie produkować elektryczne autobusy dla norweskich miast

Firma Vy Buss Norge złożyła zamówienie na elektryczne autobusy Volvo, które będą woziły pasażerów w miastach Drammen i Ålesund. Wszystkie pojazdy będą produkowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo.

Jednym z celów środowiskowych Norwegii jest osiągnięcie poziomu zerowej emisji zanieczyszczeń przez wszystkie autobusy miejskie do 2025 roku.

W lutym 2019 roku w Drammen rozpoczęto eksploatację sześciu autobusów Volvo 7900 Electric. Jesienią tego roku dołączą do nich kolejne 22 pojazdy szwedzkiej marki, z czego dwa to modele o dużej pojemności, mogące przewozić do 120 pasażerów.

Przeczytaj też: Volvo rozwija auta elektryczne

Dla miasta Ålesund, Vy Buss zamówił dziesięć autobusów 7900 Electric, jest to część większego zamówienia, które obejmuje łącznie 66 pojazdów Volvo.

Ole Engebret Haugen, prezes Vy Buss AS, powiedział:

Volvo Buses towarzyszy nam od samego początku naszej „elektromobilnej podróży” , a nasza współpraca oparta jest na solidnych fundamentach. Volvo produkuje autobusy dobrej jakości, a rozległa sieć dilerów i punktów serwisowych ma dla nas ogromne znaczenie.

Svenn-Åge Lökken, dyrektor sprzedaży Volvo Bussar Norge, dodał:

Coraz więcej miast w Europie decyduje się na poprawę stanu środowiska i tworzenie nowych możliwości planowania przestrzeni miejskiej poprzez stopniową elektryfikację transportu publicznego. Tylko w ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy z Norwegii i Szwecji zamówienia na ponad 300 zelektryfikowanych autobusów, w tym ostatnie zamówienia dla Drammen i Ålesund. Wspólnie z przewoźnikami i urbanistami kontynuujemy opracowywanie rozwiązań transportowych dla zrównoważonego, zasilanego elektrycznie transportu publicznego, spełniającego wyjątkowe wymagania każdego miasta.

Dostawy rozpoczną się pod koniec tego roku, a do lata 2021 roku Vy Buss ma dysponować flotą składającą się ze 150 elektrobusów. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Przeczytaj też: Volvo przedstawia system autonomicznego parkowania

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze