Ewa Kania

Elon Musk szuka Polaków do pracy. Zarobki w fabryce Tesli robią duże wrażenie

Budowa fabryki Tesli w Niemczech była prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a czego dowodem jest doskonała sprzedaż elektrycznych samochodów Elona Muska. Aby utrzymać dobrą passę potrzebni są pracownicy, a z tymi ostatnio jest mały problem. Stąd atrakcyjne oferty kierowane do Polaków.

Spis treści

Praca w Gigafactory Berlin Tesli już czeka

W znajdującej się pod Berlinem fabryce Tesli pracuje obecnie 11 tys. osób, które mogą wyprodukować nawet 300 tys. samochodów rocznie. Ambitne plany zakładają zwiększenie produkcji do 500 tys. aut rocznie, a to wymaga podwojenia załogi. Plan wbrew pozorom realistyczny, co potwierdzają wyniki sprzedaży. Wielokrotnie w tym roku najchętniej wybieranym nowym samochodem w Europie była Tesla Model Y.

Jest też jeszcze jeden czynnik. Gigafactory Berlin rozwiązała miesiąc temu umowę z agencjami pracy. Potrzebne jest jej więc nowe źródło pracowników. Jedną z okazji na pozyskanie ich będą Targi Pracy w Szczecinie, które odbędą się 25 października.

Ile zarabia się w fabryce Tesli w Niemczech?

Na temat zarobków i wymogów w fabryce Tesli pisała ostatnio „Rzeczpospolita”. Okazuje się, że zatrudnienie może teoretycznie zdobyć niemal każdy:

Tesla szuka pracowników o różnym poziomie umiejętności, doświadczenia i wykształcenia. Również doświadczenie w branży motoryzacyjnej nie jest konieczne.

Z jaką prędkością można przejeżdżać przez przejście dla pieszych? W przepisach jest pułapka

Dziennik dotarł też do orientacyjnych stawek na jakie można liczyć w fabryce Tesli:

  • pracownik przy taśmie – 13 tys. zł
  • technik-mechatronik – 15 tys. zł
  • kierownik zespołu – 23 tys. zł
  • programista – 25 tys. zł
  • inżynier – 28 tys. zł

„Rzeczpospolita” zauważa, że w porównaniu do stawek oferowanych w zakładach niemieckich producentów, oferta wbrew pozorom nie jest bardzo atrakcyjna. Ale fabryka Tesli ma inną przewagę.

Czy warto zatrudnić się w fabryce Tesli pod Berlinem?

Elon Musk szuka szczególnie Polaków, ponieważ zakład Tesli znajduje się około 60 km od granicy. Wiele osób może więc swobodnie dojeżdżać codziennie z własnego domu. Dla wielu to dostateczna rekompensata nieco niższych zarobków, szczególnie że jak na polskie warunki są one bardzo wysokie.

Osoby zatrudnione przez Teslę mogą także liczyć na wsparcie w organizowaniu dojazdów, a nawet w przeprowadzce. Oprócz tego firma oferuje 30 dni urlopu, dostęp do opieki zdrowotnej oraz własny program emerytalny.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze