24-godzinny wyścig Le Mans odbędzie się wirtualnie!

Podczas cyfrowego wyścigu na legendarnym Circuit des 24 Heures fabryczni kierowcy Porsche, juniorzy i młodzi profesjonaliści będą dzielić swoje obowiązki z doświadczonymi kierowcami symulatorów – tym samym w walce o laury swoje siły połączą profesjonaliści ze światów online oraz offline.

Wirtualny 24-godzinny wyścig na liczącym 13 626 metrów torze w Le Mans zapowiada się jako realistyczna, emocjonująca rywalizacja na wysokim poziomie. Na długo przed pandemią koronawirusa Porsche skoncentrowało się na profesjonalizacji wyścigów online i w ubiegłym roku poszerzyło swoje motorsportowe aktywności o symulacje wyścigów. Teraz, w 24-godzinnym maratonie, producent po raz pierwszy łączy swoje doświadczenie w „prawdziwym” oraz wirtualnym sporcie motorowym. 

W skład ekipy Porsche Esports wchodzi 16 kierowców. Debiut wirtualnej edycji słynnego wyścigu wytrzymałościowego z udziałem kierowców fabrycznych odbędzie się w ramach partnerstwa z platformą symulacyjną online rFactor2.

Wirtualny 24-godzinny wyścig w Le Mans rozpocznie się w sobotę 13 czerwca 2020 r. o godzinie 15:00 czasu lokalnego. Wcześniej, w środę 10 czerwca i w czwartek 11 czerwca, w godzinach od 10 do 22 odbędą się sesje treningowe. Dodatkowy trening zaplanowano na piątek 12 czerwca – od 10 do 17. 15-minutowe kwalifikacje do klasy GTE rozpoczną się w piątek o 18:15.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze