Daria Mikólska

Elon Musk wspomoże pracowników walczących w wojnie

Oprócz darmowego ładowania Superchargerami i dostępu do internetu Starlink, Elon Musk zarządził wsparcie finansowe dla pracowników na wojnie.

Elon Musk przekazał ostatnio duże wsparcie Ukrainie, ale na tym nie koniec. Jego firmy starają się wspierać Ukraińców na czas wojny.

Tesla nie ma ani fabryki ani oficjalnego salonu w Ukrainie. Jednak sporo obywateli tego kraju pracuje w różnych oddziałach amerykańskiej firmy – w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Właściciel firmy zadecydował, że pracownicy, którzy będą chcieli wracać i bronić ojczyznę, będą nadal otrzymywać pensję.

Zobacz: Elon Musk nie widzi sensu w elektrykach o dużym zasięgu. Inne zdanie mają kierowcy

Informację na ten temat przekazała amerykańska stacja informacyjna CNBC. Tesla będzie płacić swoim pracownikom przez najbliższe trzy miesiące. Decyzję o dalszym wsparciu podejmie później sam Elon Musk – w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja.

Wybrani pracownicy zostali powiadomieni o decyzji władz firmy specjalnym mailem wysłanym w 12. Dniu wojny w Ukrainie. Jednocześnie Elon Musk podziękował pracownikom za pomoc w uruchomieniu bezprzewodowego internetu Starlink nad Ukrainą.

Przeczytaj koniecznie: Wojna w Ukrainie. Elon Musk ułatwia pomoc humanitarną i oferuje bezpłatne ładowarki Tesla Supercharger

Potrzebne było skoordynowanie dwóch czynności – przekierowania satelitów nad terytorium Ukrainy oraz dostarczenia odbiorników Starlink wraz zasilaniem.

Firma nie poinformowała dokładnie o szczegółach akcji, ale zachodnie źródła mówią o specjalnie przerobionych bankach prądu Powerwall, które dostosowano do zasilania naziemnych odbiorników Starlink. Z powodu wojny braki w dostawach prądu są odczuwalne praktycznie codziennie.

Prawdopodobnie operację przygotowali pracownicy fabryki Gigafactory 4 pod Berlinem. Dokonali modyfikacji w Powerwallach przy użyciu kabli i falowników, aby dostarczały prąd zmienny o napięciu 230V – niezbędny do zasilania Starlinków.

Akumulatory zostały dostarczone na teren Kijowa ciężarówkami. Dowodem na to jest zdjęcie wicepremiera i ministra ds. transformacji cyfrowej Ukrainy.

Dzięki pomocy Elona Muska Ukraina może korzystać z satelitarnego internetu, który jest poza kontrolą Rosji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze