Elle Swan na motocyklu przez Himalaje

Elle Swan niegdyś była na samym dnie. Mieszkała w samochodzie, jej życie stanowiły narkotyki i alkohol. Dziś przemierza na motocyklu Himalaje i namawia innych, by nigdy się nie poddawali.

Elle urodziła się w zamożnej, wykształconej rodzinie i jej życie zapowiadało się wspaniale. Ukończyła prestiżową uczelnię w Ohio i pracowała jako dziennikarka w Nowym Jorku. Nagła śmierć ojca, Lesliego Darnella, wpędziła ją jednak w głęboką depresję. Tak zaczął się ponury okres w jej życiu.

Dotarła do samej granicy. Przedawkowała. Jednak jej doświadczenia nie miały nic wspólnego z ciepłym i przyjaznym światłem. Wręcz przeciwnie – czuła, jak coś ją ściąga w dół w ciemne i groźne miejsce. Pamięta, że błagała Boga o jeszcze jedną szansę, by wszystko naprawić. Swój powrót z zaświatów uważa za cud. Dziś jest całkowicie trzeźwa i w pełni skoncentrowana na swoich celach.

Elle założyła własną firmę, która zajmuje się uczeniem ludzi – przede wszystkim kobiet – jak wyzwolić się z tego, co je ogranicza, i prowadzić owocne, satysfakcjonujące życie.

fot. materiały prasowe

Tak trafiła na plan filmu dokumentalnego „The Four Peakes of Freedom”. Film miał być kręcony w Himalajach, a jego bohaterami stali się ludzie tacy jak Ella – którzy osiągnęli duchową harmonię dzięki głębokiemu zaangażowaniu.

Jednak istniał pewien warunek. Ella musiała nauczyć się jeździć na motocyklu. Mało brakowało, a to by wszystko zniweczyło. Zajęcia w grupie zakończyły się dla Elli upokarzającym wyproszeniem z kursu. Była jednak wystarczająco zdeterminowana, by się nie poddać. Zapisała się na indywidualne lekcje do byłej policjantki i zapalonej motocyklistki, Joanny Needham. I to był przełom, którego potrzebowała. Nabrała odwagi i wiary w siebie, uspokoiła się. W ciągu tygodnia przeskoczyła od poziomu podstawowego do zaawansowanego. Instruktorka mówi, że nigdy czegoś podobnego nie widziała.

„Nagrałam jej postępy, bo przecież nikt by mi nie uwierzył” – śmieje się.

fot. materiały prasowe

Zbrojna w nowe umiejętności Elle poleciała do Indii. Tam czekała ją niespodzianka – okazało się, że to, co sobie wyobrażała jako grupowy przejazd, będzie w dużej mierze wyprawą solo. Każdy z uczestników filmu był filmowany oddzielnie. Całość wyprawy trwała 31 dni pełnych wąskich i niebezpiecznych dróg, ulewnego deszczu, błota, racjonowania jedzenia i odcięcia od bieżącej wody.

„Po raz drugi stanęłam twarzą w twarz ze śmiercią” – oznajmiła Elle swojej rodzinie po powrocie.

Co jednak wyniosła z tej wyprawy?

„Uświadomiłam sobie, że strach to zwykła mgła. Wydaje ci się, że to solidne ciało stałe, ale to tylko mgła. Naszym przeznaczeniem jest go pokonać” – mówi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze