Karolina Chojnacka

Elektryczny Uber? W Niemczech rusza właśnie pilotażowy projekt, czy dotrze do Polski?

Volkswagen razem z Uberem uruchomili w Berlinie pilotażowy projekt wykorzystania pojazdów elektrycznych w ramach zrównoważonej usługi przewozowej „Uber Green”. Chcielibyście przejechać się elektrycznym, bezemisyjnym Uberem?

Volkswagen razem z Uberem przedstawili berlińskim partnerom nową możliwość współpracy – elektryczny e-Golf ma stanowić lokalną, bezemisyjną alternatywę w portfolio Ubera. Volkswagen już od 2018 roku z powodzeniem wykorzystuje e-Golfa we własnej usłudze car-sharingu – We Share.

Holger B. Santel, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Niemczech marki Volkswagen, powiedział:

Dzięki naszej współpracy z firmą Uber pomagamy poprawić jakość powietrza w obszarach miejskich, poprzez lokalne wykorzystanie naszych neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla samochodów elektrycznych. Dodatkowo, dzięki wymagającej, ciągłej eksploatacji pojazdów akumulatorowo-elektrycznych w przejazdach Uberem, zdobędziemy cenne doświadczenie, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłych pojazdach.

Christoph Weigler, dyrektor generalny Uber DACH, dodał:

Cieszymy się, że pozyskaliśmy Volkswagena, jednego z wiodących na świecie producentów w zakresie elektromobilności, jako partnera naszej platformy. Samochody elektryczne Volkswagena idealnie pasują do naszej zrównoważonej koncepcji „Uber Green”. Współpraca ta oferuje naszym partnerom wynajmującym samochody atrakcyjną ekonomicznie możliwość przejścia na bezemisyjne systemy napędowe w krótkim czasie. Ponadto nasze doświadczenie pokazuje, że ludzie są znacznie bardziej otwarci na temat elektromobilności po pierwszej jeździe pojazdem całkowicie elektrycznym .

Elektryczny Uber? W Niemczech rusza właśnie pilotażowy projekt, czy dotrze do Polski?

Przeczytaj też: Safr – oto Uber dla kobiet

W ramach swojej e-ofensywy marka Volkswagen planuje do 2022 roku oferować samochody elektryczne we wszystkich głównych segmentach rynku. Volkswagen wprost deklaruje, że zamierza w nadchodzących latach zostać liderem na światowym rynku elektromobilności, i by to osiągnąć zainwestuje 33 miliardy euro.Volkswagen spodziewa się wyprodukować 1,5 miliona samochodów elektrycznych do 2025 roku.

Z kolei Uber ogłosił, że zamierza przekształcić się w bezemisyjną platformę mobilności do 2040 roku i 100% przejazdów będzie oferowane z wykorzystaniem pojazdów bezemisyjnych, transportu publicznego lub ofert mikromobilności.

Przeczytaj też: Hyundai i Uber planują wprowadzenie latających taksówek

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze