Eksplozja dosłownie rozerwała samochód! To nie była bomba, tylko ładujący się elektryk

Eksplozja dosłownie rozerwała samochód! To nie była bomba, tylko ładujący się elektryk

03 września 2020
1
2
Pojazdy elektryczne są bardzo bezpieczne i to jest fakt. Faktem jest też jednak to, że w bardzo konkretnych sytuacjach, mogą być o wiele groźniejsze.

Wiele osób zastanawiało się czy jazda autem elektrycznym jest bezpieczna i jak zachowują się w razie wypadku. Czy nie kopnie nas prąd? Oczywiście, że jest bezpieczna i prąd nas nie kopnie. Przypominamy też, że w przypadku aut spalinowych wozimy ze sobą dziesiątki litrów wyjątkowo łatwopalnej substancji. A jakoś nikt się nad tym nie zastanawia, kiedy rusza rano do pracy.

Auto elektryczne stanęło w płomieniach i podpaliło dwa inne pojazdy!

Mimo to elektryki nie są stuprocentowo bezpieczne. Jeśli nastąpi uszkodzenie ogniw baterii (na przykład podczas wypadku) mogą się przegrzać i zapalić, powodując reakcję łańcuchową i doprowadzając do pożaru. Ostatnio pojawiły się także informacje o hybrydach plug-in niektórych producentów, w których do takiego przegrzania, w wyniku wady konstrukcyjnej baterii, może dojść podczas zwykłego ładowania.

Hybrydy BMW są niebezpieczne? Mogą się zapalić!

Na poniższym wideo macie za to przypadek ekstremalny. Chiński elektryk zaczął dawać jakieś niepokojące objawy podczas ładowania i to przez dłuższą chwilę. Na początku nagrania nie widać żadnych płomieni, ale na miejscu był już zastęp straży pożarnej, który lał pod niego wodę. Prawdopodobnie ugasili w ten sposób pierwsze płomienie i mieli nadzieję na obniżenie temperatury baterii. Nie udało się i samochód eksplodował z głośnym hukiem, wyrywając drzwi i klapę bagażnika!

Komentarze

iza
04 września 2020 08:37
z hulajnogą elekryczną nie można wejść do tramwaju
jan
04 września 2020 08:37
Dobrze, że nikogo nie było w środku