Hybrydy BMW są niebezpieczne? Mogą się zapalić!

Postępującą elektryfikację gam modelowych obserwujemy w przypadku coraz większej liczby producentów. Niestety chociaż odpowiednie technologie rozwijane są od lat, nadal pojawiają zdarzają się z nimi poważne wpadki.

Tym razem problem dotyczy BMW i wydaje się dość poważny, ponieważ nie dotyczy jakiejś konkretnej wersji, ale wszystkich modeli z napędem hybrydowym typu plug-in! Mowa więc o serii 2 Active Tourer oraz seriach 3, 5, 7, a także SUV-ach X1, X2, X3 i X5. Do tego zestawienia należy dołączyć także hybrydowego Mini Countrymana.

Nowe BMW kompletnie się spaliło! Ciąg dalszy znanego problemu?

Na szczęście problem nie dotyczy wszystkich egzemplarzy tych aut, a jedynie serii samochodów. Łącznie jest ich około 4500, a jedynie 500 trafiło do klientów z czego tylko 8 do polskich kierowców.

Auto elektryczne stanęło w płomieniach i podpaliło dwa inne pojazdy!

BMW kontaktuje się z osobami, które kupiły obarczone wadą auta. Jeśli nie jesteście pewni, czy sprawa dotyczy również was, najlepiej zrezygnować z ładowania auta z gniazdka do momentu upewnienia się, czy wasze auto jest bezpieczne. Opisywany problem dotyczy wady fabrycznej baterii, w której może dojść do zwarcia podczas ładowania, a w konsekwencji nawet do pożaru.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze