Ekskluzywne wakacje za kółkiem

Nasza redakcja dotarła również do ciekawej wakacyjnej propozycji dla miłośników szybkich samochodów. Trzytygodniowa wyprawa super samochodami po Anglii i Szkocji oraz dwa dni na słynnych torach Brands Hatch i Silverstone.

„Car and Castle Elite Tour” –  to eksluzywna propozycja jednego z australijskich biur podróży. Uczestnicy wyjazdu – grupa maskymalnie 30 chętnych osób – będą mieli możliwość nie tylko zwiedzić jedne z najpiękniejszych zamków w Wielkiej Brytanii, ale przede wszystkim oddać się porywającej jeździe jednymi z najgorętszych samochodów na świecie, w tym: Aston Martin DB9 Volante i V12 Vantage, Audi R8, Bentley GT Convertible, Ferrari 430 F1 Spider i California, Jaguar XF, Porsche 997 Turbo PDK, Lamborghini Gallardo LP560-4 Spyder i Maserati Quattroporte.

O wakacjach na skuterach na greckich wyspach, czytaj tutaj.

fot. Como

Wycieczka rozpocznie się w Londynie, gdzie grupa odbierze swoje samochody. Następnie uczestnicy wyruszą w trzytygodniową trasę po Anglii i Szkocji. Jak na tak luksusową wyprawę przystało zakwaterowanie jest w pięciogwiazdkowych hoteleach między innymi Amberley Castle i światowej sławy Sharrow Bay Hotel, w którym znajduje się jedna z najsłynnijszych restauracji – z przewodnika Michelin – gdzie rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Ullswater. Kierowcy mają możliwość, ale nie muszą, wymieniać się samochodami na trasie.

Pomysłodawca wyjazdu pomyślał też o tym, aby zapewnić uczestnikom dawkę dodatkowej adrenaliny. W programie przewidziano spędzenie dwóch dni na najbardziej istotnych z punktu widzenia sportów motorowych, torach – Brands Hatch i Silverstone.

Brands Hatch od 50 lat gościł wielu sławnych mistrzów kierownicy, takich jak: Stirling Moss, Jim Clark, Barry Sheene, Jack Brabham, Derek Minter, Emerson Fittipaldi, Ayrton Senna i aktualne gwiazdy F1 między innymi Jensona Buttona. Tor ma dwie konfiguracje, dłuższą – tzw. Grand Prix (3703 km) oraz krótszą Indy Circuit (1929 km). W latach 1964-1986 odbyło się tutaj 14 wyścigów zaliczanych do Mistrzostw Świata Formuły 1. Rekord toru w konfiguracji Grand Prix należy do Nigela Mansella, który podczas wyścigu Formuły 1 w 1986 roku osiągnął czas 1:09.593.

Od lewej: Silverstone i Brands Hatch.

Silverstone to miejsce, które nie wymaga żadnej prezentacji, otwarty po drugiej wojnie światowej od lat jest marzeniem młodych i ulubionym miejscem doświadczonych kierowców.
Jeśli, ktoś z naszych czytelników ma wolne trzy tygodnie we wrześniu oraz budżet w wysokości 34 500 dolarów, gorąco polecamy udział w tej niecodziennej wyprawie.

Więcej na: comotours.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze